CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ ÖZTUNÇ’UN 24 KASIM MESAJI

CHP 23 Kasım 2020 10:50
Videoyu Aç CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ ÖZTUNÇ’UN 24 KASIM MESAJI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 24 Kasım Öğretmenler Gününün yıl dönümünde yayınladığı mesajda, “Geçim sorunları, atanamama, hak kayıpları ve daha nicesi çözüm bekleyen sorunlar olarak karşımıza çıkmakta. 24 Kasım Öğretmenler Gününün yıl dönümünde tüm bu sorunların üzerine daha fazla gitmeliyiz” dedi.
 Türkiye’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün, 1981 tarihinde alınan bir kararla Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım Öğretmenler gününün yıl dönümünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, öğretmenler günü için bir mesaj yayınladı. Öztunç mesajında:
“24 KASIM’IN YIL DÖNÜMÜNDE TÜM SORUNLARIN ÜZERİNE DAHA FAZLA GİTMELİYİZ”
“Öğreten, eğiten ve yetiştiren öğretmenlerimiz, geleceğe şekil veren, yarının mimarları ve her şeyin başlangıcıdır. Öğrencilerin sadece eğitim hayatı ile değil sosyal hayatına da yön veren, yeri geldiğinde en özel sorunların dert ortağı olan eğitimcilerimiz, geldiğimiz noktada yeterli değeri görememektedir. Geçim sorunları, atanamama, hak kayıpları, sözleşme ve daha nicesi çözüm bekleyen sorunlar olarak karşımıza çıkmakta. 24 Kasım Öğretmenler Gününün yıl dönümünde tüm bu sorunların üzerine daha fazla gitmeliyiz. Bu kapsamda özellikle pandemi sebebiyle eğitimde yaşadığımız değişikliklerle öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni düzenlemeler yapılmalı. Canlı ders konusunda kendilerine internet altyapısı ve gerek duydukları cihazlarla ilgili destek sağlanmalı.  Yine eğitim alanında kanayan bir yaramız olan, aldıkları eğitim ve tahsillerine rağmen hala atanmayı bekleyen sayısız öğretmen adayı kendileri için bir adım atılmasını istiyor. Ne yazık ki ana akım medyada artık lafının bile edilmediği bu konu, sosyal medyada bir araya gelen birkaç kişinin sesini duyurma çabasıyla kalıyor. Eğitimde, çağdaş yarınları dizayn edecek, Atatürk İlke ve İnkılaplarını hayata geçirecek, öğretmenlerine gereken değeri sağlayan yeni bir eğitim sistem, hepimizin kurtuluşu olacaktır. Bunun için her şeyin başlangıcı olarak andığım öğretmenler, hak ettikleri yaşantıya kavuşturulmalı. Bu düşünce ve duygularla Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim sistemine katkı sunmuş vatandaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlarım” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR