CHP GENEL BAŞKAN DANIŞMANI KÖSE, NUTUK’U YASAKLAYAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE SERT ÇIKTI

CHP 21 Nisan 2021 14:08
Videoyu Aç CHP GENEL BAŞKAN DANIŞMANI KÖSE, NUTUK’U YASAKLAYAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE SERT ÇIKTI
A
a
“ŞEYH VE TARİKATLARLA YOL YÜRÜYENLER, AÇIK AÇIK ATATÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR”
 Mersin’in Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün, Nutuk’u yasaklamasıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, “Tarihi Fesli’ye göre yorumlayanlar, şeyh ve tarikatlarla yol yürüyenler bugün devletin önemli kurumlarında açık açık Atatürk düşmanlığı yapıyor.” dedi.
Türkiye bunu da gördü. Mersin’in Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Nutuk” eserinin okullarda dağıtılmasını, Osmanlı Padişahı Vahdettin'e yönelik “soysuzlaşmış, alçak” ve dönemin Osmanlı Hükümeti'ne yönelik “aciz, haysiyetsiz ve korkak” gibi kelimeler kullanıldığı gerekçesiyle yasakladı. Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, yazılı bir açıklama yaparak, Milli Eğitim Müdürü’nün görevden alınması gerektiğini ifade etti.
“AÇIKÇA VATANA İHANETTİR”
 Türkiye’de bakanlıklara bağlı il ve ilçe müdürlerinin tarihi şeyh ve tarikat liderlerine göre yorumladığına dikkat çeken Köse, “Zamanında bu tarz işleri Anadolu’da faaliyet gösteren gizli misyonerler yapardı. Şimdi onlara gerek kalmıyor. Görünen o ki başarılı olmuşlar. Tarihi Fesli’ye göre yorumlayanlar, şeyh ve tarikatlarla yol yürüyenler bugün devletin önemli kurumlarında açık açık Atatürk düşmanlığı yapıyor. Bir gün düşman olduğunuz Atatürk’ün düşünce ve fikirlerine muhtaç kalacaksınız. Türkiye’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun anlatıldığı ve her öğrencinin bir kere okuması gereken Nutuk’un yasaklanmasını kabul etmiyoruz. Bugün küçük bir ilçe de başlayan bu süreç, ilerleyen günlerde farklı il ve ilçelerde de karşımıza çıkacaktır. Hadsiz müdürünün faaliyeti açıkça vatana ihanettir. Bir an önce görevden alınmalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR