CHP

CHP’den yalanlama geldi

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti’nin Mersin’de İYİ Parti adayı üzerinde anlaştığı ile ilgili akşam saatlerinde çıkan haberlere CHP’den yalanlama geldi

CHP’den yalanlama geldi

12 Aralık 2018 20:12
-A

+A


CHP’nin Mersin’de İYİ Parti’nin adayı Burhanettin Kocamaz’ı destekleyeceği iddia edildi. Akşam ana haber bültenlerinde geçen iddia kentte büyük yankı uyandırdı.
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, haber merkezimize yaptığı açıklamada, iddiaların doğru olmadığını söyledi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Mersin’in adayının;  Cumhuriyet Halk Partili bir isim olacak” şeklinde söz verdiğini anımsatan Gökçel, ittifak görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, “İl Başkanımız, milletvekillerimiz ile Genel Başkanımızı ziyaret ettik. Genel Başkanımız Cumhuriyet Halk Partili bir isim olacağını tekrar ettiler. Genel Başkanımıza inanıyoruz” dedi.
 
ADAYIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da iddiaların doğru olmadığını belirterek, “Bu akşam bir haber kanalında yayınlanmış olan Mersin'de ittifak haberi gerçeği yansıtmamış olmaktadır. Mersinde kendi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızla seçime gireceğiz ve seçimi kazanacağız” dedi. 
 
Edinilen bilgiye göre; gelinen son aşamada CHP’nin; İYİ Parti’ye Kocaeli, Denizli, Ordu, Samsun ve Trabzon’ı bıraktığı ve söz konusu büyükşehirlerde aday çıkarmayacağı öğrenildi.   İYİ Parti de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Antalya’da aday çıkarmayarak CHP'yi destekleyecek.

Anahtar Kelimeler : CHP’den yalanlama geldi,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku