CHP'DE KRİZ BÜYÜYOR

AKP 5 Aralık 2019 13:51
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, düzenlediği Halk Günü toplantısında ağır eleştirilerin hedefi oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, düzenlediği Halk Günü toplantısında ağır eleştirilerin hedefi oldu. 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Genel Kurul sürecine girildiği şu günlerde Halk Günü etkinliği yapması partilileri isyan ettirdi. Görevde olduğu sürece ilçe teşkilatlarından, partililerden, parti tabanından ve vatandaşlardan kopuk bir siyaset üreten Aktay’a toplantıya katılanlar tepki gösterirken, sık sık kendisine ulaşılamamakla eleştirilen ve örgütlerle kavgalı bir siyaset yolu izleyen Aktay’ın bu Halk Günü etkinliği samimi bulunmadı. 
 
AKTAY’A AĞIR ELEŞTİRİLER
8 Kasım’da başlayan ve 1 Aralık’ta biten Mahalle Delegeleri Seçimi sonrasında CHP İl Başkanı Adil Aktay partililerle buluşmak istedi. 12 Ocak 2018’de göreve gelen ancak görev süresi içerisinde birçok kez parti tabanı ile karşı karşıya gelen Aktay’ın bu hamlesi partilileri isyan ettirdi. Sosyal Medya’da da eleştiri oklarını üzerine çeken CHP’li Aktay ile ilgili partililer ağır eleştirilerde bulunurken, Aktay’ın bu yaklaşımı, yaklaşan CHP İl Başkanlığı seçimi öncesinde samimi bulunmadı. Bilindiği üzere CHP’de Başkan Aktay ilçe teşkilatları ve partililerin tüm eleştirilerine ve kendisini artık istememelerine rağmen yeniden aday olacağını açıklamıştı. 
 
PARTİLİLER AKTAY’I İSTEMİYOR!
CHP’li Aktay’ın düzenlediği Halk Günü toplantısında yaşananlar parti içerisindeki krizin büyüdüğünü birkez daha gözler önüne sererken, partililer artık değişim istiyor. Parti tabanı ile iç içe olabilecek, yaşanan sorunların çözümünde etkin rol oynayabilecek, aradıkları zaman kolayca ulaşabileceği bir adayın Başkan olmasını isteyen CHP’liler, Aktay döneminin de biran önce sson bulmasını bekliyor.
Kaynak : MERSİN GAZETESİ / AKDENİZ MEDYA Editör: Engin KORKMAZ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR