CHP

CHP’de ‘yaz uygulaması!’

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl binasının Pazar günü kapalı olması tepkilere neden oldu. İl binasına gelen partilileri özel güvenlik karşıladı.

CHP’de ‘yaz uygulaması!’

2 Temmuz 2018 11:19
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin akıllı ve çevreci teknolojiyle donatılmış yeni Mersin İl binası, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle geçtiğimiz ay açıldı. Özellikle seçim günleri veri akışının hızlı ve şeffaf şekilde gerçekleşmesi için her türlü detay düşünüldüğü bina, 24 Haziran seçim sürecinde 24 saat açık kaldı.
Seçim sonrası gece 00.00’a kadar açık olacağı belirtilen CHP İl binasında ‘yaz uygulaması’na geçildi.  Hafta içi akşam 21.00’a kadar açık olacağı ifade eden il binası, hafta sonu tatile giriyor!
 
“DÜKKANI KAPATTIK DİYEMEZSİNİZ”
Pazar günü saat 15.30 da partiye geldiğini ifade eden bir CHP’li, “kimsin” diye soran bir güvenlik görevlisi tarafından karşılandığını söyledi. Partili kişi, görevlinin “bugün parti kapalı” demesi üzerine  “Düşündüm acaba niye diye!” dedi. Bu sözleri sosyal medya üzerinden paylaşması üzerine yaşanan tartışmada; bir başka partili, il binasının Pazar günü kapalı olmasına; “Orası bir resmi daire değil. Kamoyunun ve halkın tamamına açık çıkar ve menfaat gözetmeksizin hizmet vermesi gereken bir siyasi teşkilattır. Hele ki bugünler de yaz geldi böyle oldu. Dükkanı kapattık diyemezsiniz” sözleriyle tepki gösterdi.
 
ORASI TİCARET HANE DEĞİL, HASTANE DEĞİL, SABAHÇI KAHVESİ DEĞİL
Seçim döneminde yöneticilerin nöbet şeklinde parti binasını 24 saat açık tutması da eleştirildi.  Sosyal medya üzerinden yapılan eleştiride; “Ben bir parti binasının neden 24 saat açık olması gerektiğini anlamış değilim. Sonuçta oradaki parti yöneticiler de insan ve aileleri var. Aileleriyle zaman geçirmeli. Onların da hasta olma hakları olmalı ve orası ticaret hane değil, hastane değil, sabahçı kahvesi değil acil değil nöbetçi eczane hiç değil yani ne bilim 24 saat açık bir il binası bana tuhaf geliyor” dedi.

Anahtar Kelimeler : CHP’de ‘yaz uygulaması!’,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 588 Oy (%29)

  • HAYIR : 693 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 742 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku