Mersin

CHP’de ‘sürpriz’ olmayacak sürprizler!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde büyükşehir için Muharrem İnce, İlhan Cihaner ve Fikri Sağlar gibi isimler sürpriz olarak dillendiriliyor. Adı geçen isimlerin tabandaki karşılığı düşünüldüğünde aslında sürpriz sayılamamaları gerekiyor!

CHP’de ‘sürpriz’ olmayacak sürprizler!

17 Eylül 2018 12:06
-A

+A

 
 
Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtemel aday isimleri de konuşulmaya başlandı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerde belediye başkan adayını önseçimle mi yapacağı yoksa 24 Haziran seçimlerinde olduğu 
gibi genel merkez tarafından mı belirleyeceği henüz net değil. Ancak diğer partilerden farklı bir yapıya sahip olması nedeniyle en çok aday adayının öne çıktığı parti Cumhuriyet Halk Partisi.

 
 
İSTANBUL 
İstanbul için en çok adı geçen isim, Muharrem İnce. Muharrem İnce bu konuda henüz görüşünü açıkça söylemedi. Ancak kapıyı da kapatmadı.

 
ANKARA


Ankara için 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Ankara Büyükşehir belediye başkanı adayı olan MHP kökenli Mansur Yavaş’ın adı yeniden gündemde. Ancak Ankara için konuşulan diğer bir ise, İlhan Cihaner.


24 Haziran seçimleri öncesi CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile birlikte oluşturduğu Gelecek için Biz grubuyla birlikte, partinin bazı siyasetlerini eleştiren İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, genel seçimlerde milletvekili aday listesine girememişti. Cihaner’in adı bugünlerde Ankara Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için konuşuluyor.
 
MERSİN
 
Fikri Sağlar’ın adı da kulislerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için geçiyor.
Sağlar’ın Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi tarafından 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde liste dışı bırakılması büyük tepkilere neden olmuştu. Fikri Sağlar'ın yeniden milletvekili adayı gösterilmemesine tepki gösteren 11 ilçe örgütü, listelerin açıklandığı gün genel merkeze istifa dilekçeleri vermişti. Olası adaylar arasında en güçlü isim olarak Sağlar’ın ismi öne çıkıyor.

 
İZMİR
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan isim İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke.
 
BURSA
Bursa için konuşulan isim ise, Mehmet Bekaroğlu
 
Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi, Fikri Sağlar, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Mustafa Balbay, İlhan Cihaner, Zeynep Altıok, Haluk Pekşen, Şenal Saruhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz gibi isimleri liste dışı bırakarak tepkilerin odağı olmuştu.
Yerel seçimlerde; başta elinde olan birkaç büyükşehir dahil kaybetmek gibi bir lüksü olmayan CHP’nin yerel seçimlerde göstereceği tavır merakla bekleniyor.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Fethi Denizhan 24 Eylül 2018 12:18

Mersin Buyuksehir Belediye Baskani seciminde en uygun en tutarli aday Sn. Fikri Saglar'dir. Mersin secmen profili (kozmopolit demografik yapi dikkate alindiginda) gozonune alininca; Yorukler, kurtler ve araplardan olusan uc ana guruptan da en cok oy alabilecek tek aday Sn. Fikri Saglar oldugu eski secimlerde pek cok kez net olarak gprulmustur.. Onumuzdeki secimde de on secim yapildigi takdirde bu gercege ulasilacaktir..Mersin'de baska bir macera kesinlikle 2014'ye oldugu gibi Belediue Baskanligini kendi elinizle baska bir partiye ikram etmis olursunuz..Tum aydinlici Mersinseverlere selam olsun.Fthi Denizhan Metsinde bir CHP uyesi...

Cevapla
Ali Harputlu 17 Eylül 2018 20:47

Ön Seçim CHP İçin Olmazsa olmaz Örnekleri Ortada Ön Seçim Ne Zaman Yapıldı Ise Başarı Elde Edilmiş Olup Büyük Başarılar Elde Edilmiştir Zaten Tabanın İsteği Bu Doğrultudadir Son Şans

Cevapla
Münevver 17 Eylül 2018 19:20

Yolunuz acik olsun sayın bakanım umarım Genel Merkez doğru karar verir sizi Büyükşehir başkanı olarak görmek isteriz

Cevapla
Halit angin 17 Eylül 2018 16:36

Mersine fikri sağlar yoksa kayberiz

Cevapla
Kalender nergiz 17 Eylül 2018 13:47

Yerel yönetimler çok önemli doğru adaylarla karşılığı olan adaylarla yola çıkmak lazım parti bütünlüğü sağlanmalı diyorum ve başarılar dilerim

Cevapla
CHP Akdeniz’de hedef büyüttü

CHP Akdeniz’de hedef büyüttü

08:31 - 4 Şubat 2019

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku