CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı

Gündem 11 Mart 2021 22:19
Videoyu Aç CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan mesajında: “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin temsili olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100’üncü yıldönümü kutlu olsun. Ülke olarak tarihi ve zor günlerden geçtiğimiz bu zamanda birlik ve beraberliğe en derinden ihtiyaç duyduğumuz anları yaşıyoruz. İstiklal Marşımız ve bu kutlu marşın şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve eserleri, birlik olmamız için gereken yol haritasını her zaman olduğu gibi bu günde de bizlere sunmaktadır. 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen marşımız hiç şüphe yok ki içerisinde İstiklal ruhuyla kaleme alınan ve bizlere derin anlamlar veren, yol gösterici mesajlar barındırmaktadır. Akif, Türk milletine cesaret ve tahammül aşılamak için şiirine ‘korkma’ sözüyle başlıyor. Ülkemizde tek bir insan kalana kadar bu vatanı savunacağımızı büyük bir aşk ve derin imanla kaleme aldığı İstiklal Marşı'mızın, kahraman ordumuzun azmi ve inancının yegâne sembolü olduğunu dile getiriyor. Verilen bu mesajları ve anlamları doğru bir şekilde algıladığımız zaman, birlik ve beraberliğimizin daha da artacağına ve ülkemizin her konuda lider konumuna yükseleceğine yürekten inanıyorum.
Bu noktada İstiklal Marşı’mızın 100 yıl önce bugün, nasıl bir ortamda, hangi şartlarda yazılıp kabul edildiğini hatırlamak ve bu ruhu yüreğimizde yaşatmak bizlerin en büyük vazifesi ve gayesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere vatan için hayatlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR