CHP Balıkesir İl Başkanlığı lunapark arazisinin satışından vazgeçilmesi için çağrı yaptı

CHP 12 Ağustos 2020 10:13
Videoyu Aç CHP Balıkesir İl Başkanlığı lunapark arazisinin satışından vazgeçilmesi için çağrı yaptı
A
a

CHP Balıkesir İl Başkanlığı lunapark arazisinin satışından vazgeçilmesi için çağrı yaptı

RANTA DEĞİL KENTE HİZMET İSTİYORUZ

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı,lunapark arazisinin Büyükşehir Belediye Başkalığınca hukusuz bir şekilde satışa çıkarılmasına itiraz etmek üzere düzenledikleri imza kampanyasına destek veren Balıkesirlilere teşekkür etti. Rant deği kente hizmet edilmesini istediklerini ifade eden Başkan Sarı, "bu saltanata hep birlikte 'dur' diyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi'nin lunapark arazisini satışa çıkarmasının hukuksuz olduğuna dikkat çekmek için imza topladı.
Salih Tozan Kültür Merkezi ile Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli önünde 4 gün süren imza kampanyasına Balıkesirliler de yoğun ilgi gösterdi.
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, stant önünde basına bir açıklama yaptı. Açıklamaya İl yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Şener, Kadın Kolları MYK üyesi Hürmüz Avcı, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Sehirli, İlçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Güzen, Belediye Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. 
Büyükşehir Belediyesi'nin lunapark arazi satışına itiraz için Belediye Başkanına çağrı yapan İl Başkanı Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının görevde olduğu 7-8 ay gibi kısa sürede satmaktan, Balıkesir'in değerlerini yok etmekten başka bir iş yapmadığına işaret etti.

BU KENTİ BETON KENT HALİNE GETİRMELERİNİ İSTEMİYORUZ
Balıkesir'in beton kent haline getirilmesini istemediklerini ifade eden Başkan Sarı,"Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde itfaiyeye ait araziyi 50 milyon gibi bir bedelle sattı. Fen işleri deposunu yaklaşık 30 milyon gibi bir bedele sattı. Şehir hastanesinin karşısında olan iki parselden belediyeye ait olan arsayı 28,5 milyona sattı. Diğerini maliye ve sigortaya olan borçları karşılığı sattı. Özel idare binasını sattılar. SGK'den devrolmuş olan alanı sattılar. Satmaya da devam ediyorlar. Bu gidişe hep birlikte dur dememiz gerekiyor. Sattıklarının karşılığı kentimize kazandırdıkları bir şey yok. Borç ödemekten, saltanat sürmekten başka bir şey yok. Lale devri süren AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın saltanat düşkünlüğüne hep birlikte 'dur' diyelim. Çocuklarımızın geleceği olan, kentimizin değerlerini yok etmelerine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

SATIŞTAN VAZGEÇİN!
Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir kez daha satıştan vazgeçmeleri için çağrı yapan Başka Sarı, "Yeni bir rant, yeni bir beton alanı inşa edilmek üzere hazırlanıyor. Ranta değil kente hizmet edilmesini, kentimizin değer kazanmasını istiyoruz.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin haksız ve hukuksuz bir şekilde kentimizin bir değeri olan Lunapark arazisinin AVM, otel yapılmak üzere satışından vazgeçilmesi ve halkımızın talebi olan kültür merkezi, kent meydanı, yaşam alanı yeşil alan olarak kullanılması, betona ranta kurban verilmemesi için düzenlediğimiz imza kampanyasına destek veren halkımıza ve emek veren yöneticilerimize teşekkür ederim. İmza kampanyamızı tamamladık" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR