CHP Balıkesir'de Katledilen Kadınlar İçin Fidan Dikti

CHP 28 Kasım 2020 11:32
Videoyu Aç CHP Balıkesir'de Katledilen Kadınlar İçin Fidan Dikti
A
a
KADINA YÖNELİK ŞİDDET SON BULSUN 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Edremit'te katledilen kadınlar adına dikilen ağaçlar ile düzenlenen parkın açılışında, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, "Gözü yaşlı annelerimizin acısını bir nebze olsun dindirmek istedik. Ülkemizde artık başka kadınlar hayattan koparılmasın, kadına yönelik şiddet son bulsun" ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Örgütü, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’yı ağırladı. Nazlıaka, Balıkesir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hürmüz Avcı, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Şener, İl Kadın Kolları yöneticileri ile ilçe kadın kolları başkanlarının katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
Daha sonra CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka partililerle birlikte Toplu Taşıma Merkezi önünde buluşarak Milli Kuvvetler caddesinden yürüyerek, Ali Hikmet Paşa Meydanında basın açıklaması yaptı. Kadına yönelik şiddete dikkat çeken Başkan Nazlıaka, Cumhuriyet Halk Partisi'nin şiddet mağduru kadınların yanında olduğunu belirterek, "Onlara gerekirse psikolojik, hukuki, sığınma evi desteği gibi konularda dayanak olmaya çalışıyoruz. Şunu çok net görüyoruz, duruşmalarda aileleri yalnız bırakmadığımızda katilleri cesaretlendirecek bazı yargı kararları çıkıyor ve adeta şiddet görmüş kadınlar o şiddeti hak etmiş gibi birtakım savunmalar yapılıyor. Sırf eve geç gitti diye, kırmızı ruj sürdü diye, sırf kahkaha attı diye, sırf yemeğe az tuz koydu diye şiddet uygulayan erkeğe tahrik indirimi uygulanıyor. Mahkemede efendi durarak kravat taktığı için erkeğe iyi hal indirimi uygulanıyor. Bu eşitsizlikle, adaletsizlikle hep birlikte mücadele edeceğiz" dedi.

KADINLARIN ADI FİDANLARLA YEŞERECEK
Cumhuriyet Halk Partililer, daha sonra Edremit İlçesi Kadın Kolları Başkanı Nuran Çiftcioğlu ve yönetiminin planladığı, Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan ve yönetiminin desteğiyle, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın çalışmaları ile Edremit'te katledilen kadınlar adına dikilen ağaçlar ile düzenlenen parkın açılışını gerçekleştirdi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, kadına yönelik şiddete karşı verdikleri mücadeleye değinerek, "Gözü yaşlı annelerimizin acısını bir nebze olsun dindirmek istedik. Ülkemizde artık başka kadınlar hayattan koparılmasın, kadına yönelik şiddet son bulsun.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR