CHP BAĞLAR İLÇE BAŞKANI YAVUZ, ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE YAPILAN YARDIMI DEĞERLENDİR

CHP 23 Nisan 2021 11:45
Videoyu Aç CHP BAĞLAR İLÇE BAŞKANI YAVUZ, ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE YAPILAN YARDIMI DEĞERLENDİR
A
a
Elektrik şirketlerine zarar ettikleri gerekçesiyle yapılan 3 milyar TL değerindeki yardımın ardından CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz yazılı bir açıklama yaparak, “Yap-işlet anlayışı yine zenginin cebine hizmet ediyor. Patates-soğana mahkûm ettikleri yurttaşa bir de elektrik şirketlerinin zararlarını ödetecekler” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, elektrik şirketlerine yapılan yardıma ilişkin açıklama yaptı. Bağlar’da meydana gelen patates-soğan izdihamına ilişkin de mesaj veren Başkan Yavuz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bağlar’da meydana gelen patates-soğan görüntülerin ardından insanlığınızın nerede olduğunu sormuştuk. Cevabını dolaylı yoldan aldık. Elektrik şirketlerine, yurttaş az elektrik harcıyor, şirketler zarar ediyor diye yardım yapılacak. 3 milyar TL değerinde ve bu yardım da yine yurttaşa verilecek. İnsanlar geçinemediği tasarruf yapıyor, hükümet resmen, ‘Nasıl tasarruf yaparsınız, nasıl benim anlaşma yaptığım şirketleri zarara uğratırsınız’ diyerek vatandaşa yeni bir girdi maliyeti ekledi. Bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir insanlık? Yurttaşının derdine dert ekleyen bir yönetim nasıl mümkün olabilir? Yap-işlet anlayışı yine zenginin cebine hizmet ediyor. Patates-soğana mahkûm ettikleri yurttaşa bir de elektrik şirketlerinin zararlarını ödetecekler. Bizim artık aklımız almıyor, yapılan icraatın hiçbir izahı, hiçbir açıklaması yok. Yurttaşı bu duruma düşürenlere yazıklar olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR