CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ZEYBEK, RUSYA’NIN KISITLAMA KARARINI DEĞERLENDİRDİ

CHP 14 Nisan 2021 22:43
Videoyu Aç CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ZEYBEK, RUSYA’NIN KISITLAMA KARARINI DEĞERLENDİRDİ
A
a
“2021 TURİZM YILINI KAYBETME TEHLİKESİ VAR”
Rusya’nın, Türkiye gerçekleştireceği uçuşlara kısıtlama getirmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, “Etkin mücadele ve aşı programı olmazsa 2021 Turizm yılını kaybetme tehlikesi var” dedi.
 CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Rusya’nın COVİD-19 tedbirleri kapsamında 15 Nisan- 1 Haziran tarihleri arasında normal ve charther uçuşları kısıtlama kararına ilişkin bir açıklama yaptı. Rusya’nın kararının Türkiye ve Antalya turizmini olumsuz etkileneceğini belirten CHP Antalya Milletvekili Zeybek, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“RUSYA’NIN UÇUŞLARI KISITLAMASI, ANTALYA EKONOMİSİNE DARBE VURACAK”
“Hükümetin ekonomik krizle baş edememesine ve artan yeni tip koronavirüs vakaları nedeniyle yeni kısıtlamalar ile her geçen gün ekonomik dar boğaza düşen Antalya ve Türkiye ekonomisine, Rusya’nın en son aldığı karar ile yeni bir darbe vurulmuştur. Rusya artan koronavirüs vakalarını gerekçe göstererek, Türkiye’ye yapılacak uçuşları kısıtlaması çoğunluğu Antalya’ya gelecek turistleri, Antalyalı turizmcileri ve turizm emekçilerini olumsuz etkileyecektir. Şimdiden iptal edilen rezervasyonlar ile milyonlarca dolarlık zararın olacağı Rus kaynakları tarafından da belirtilmektedir. AKP’nin salgınla mücadeleyi kendi kongreleri uğruna esnetmesi nedeniyle, bugün Türkiye artan vaka sayıları ile tüm şehirleri ile riskli hale gelmiştir. Aşı programında ve aşı tedarikinde yaşanan gecikmeler ve eksikler, lebaleb kongrelerin faturasını halka kesen ve suçu halka yükleyen AKP, yaşanan ekonomik krizin faturasını da halka ödetmektedir. Bu durumla etkin mücadele ve aşı programı olmazsa 2021 Turizm yılını kaybetme tehlikesi var.”
“RUSYA İLE YAŞANAN UÇAK KRİZİNİN BİR BENZERİNİN YAŞANMA TEHLİKESİ VAR”
“AKP demek artık kriz demektir, ekonomik, sosyal krizlere ve bunlara önlem alamayan AKP iktidarı yeni krizlerin doğmasına yol açmaktadır. Türkiye’ye yapılan uçuşlardaki kısıtlamada, Rusya’nın artan koronavirüs vakalarını gerekçe göstermesinin dışında, Rus siyasiler Ukrayna-Rusya krizi nedeniyle de ilerleyen süreçte Türkiye’ye karşı boykot çağrılarına başlamışlardır. Rusya ile yakın zamanda yaşanan uçak krizi sonrası turizmin yaşadığı sıkıntılar hala hafızalardadır. AKP’nin yanlış dış politikaları ile komşularla sıfır sorundan, herkesle kavgalı bir dış ilişkiler durumuna gelinmiştir. Turizmden, tarıma kadar bu yanlış dış politikaların zararını üreten, çalışan, yatırım yapan vatandaşlarımız çekmektedir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR