CHP Ankara İl Başkanı Akıllı, üreten kadınların açtığı stantları ziyaret etti

CHP 28 Eylül 2020 16:13
Videoyu Aç CHP Ankara İl Başkanı Akıllı, üreten kadınların açtığı stantları ziyaret etti
A
a

CHP Ankara İl Başkanı Akıllı, üreten kadınların açtığı stantları ziyaret etti

EMEĞİN EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞMESİNDE KOOPERATİFLER ÖNEMLİ 

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, pandemi döneminde tüm dünyada üretimin ve özellikle de tarımsal üretimin öneminin daha iyi anlaşıldığına vurgu yaparak, emeğin ekonomik değere dönüşmesinde kooperatiflerin öneme işaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ankara Büyükşehir Belediyesince açılan ve üretim yapan kadın kooperatifleri ve birliklerinin ürünlerinin satıldığı ‘Başkent Market’ ile kadın kooperatiflerinin stantlarını ziyaret etti.
Başkan Akıllı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Başkent Market’in yurttaşlardan büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti.
Yurttaşların hem ekonomik hem de doğal ve sağlıklı ürünlere erişebildiğine işaret eden Başkan Akıllı, "Manisa Alaşehir, Antalya Gazipaşa, Bolu Belediyesi ve Altındağ üretim yapan kadın kooperatifleri Ankara'da stant açtı. Bizler de hem ‘Başkent Market’i hem de stantları ziyaret ettik. Bildiğiniz gibi Başkent Market ürünleri yerli üreticiden ve kadın kooperatifleri ile birliklerden sağlanıyor. Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının da desteği ile çok sayıda ilimizde üretim yapan kadınlar bir araya geldi, kooperatifler kurdular. Kadınlarımızın ekonomide daha çok var olmaları için her zaman yanındayız. Kadınlarımıza yapılan her destek, ülke ekonomisine destektir. Kadına verilen her destek sağlıklı gelecek nesillerin gelişmesine verilen destektir. 
Bu desteğin kooperatifler aracılığıyla yapılmasının ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Başkan Akıllı, kooperatiflerin önemine şu sözlerle dikkat çekti: "Kooperatiflerin, üretimde ve üretilen ürünlerin pazarlanmasında üreticilere önemli katkıları var. Pandemi döneminde tüm dünya üretimin ve özellikle de tarımsal üretimin önemini daha iyi anladı. Emeğin ekonomik değere dönüşmesinde kooperatifler çok önemli. Hem kooperatifleri hem de kadınlarımızı destekliyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR