CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, çağrıya destek verdi

CHP 5 Ağustos 2020 17:10
Videoyu Aç CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, çağrıya destek verdi
A
a

CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, çağrıya destek verdi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin Adıyaman’da vaka sayılarının kaygı verici düzeye geldiğini belirterek yaptığı sahra hastanesi yapılmalı açıklamasına, CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet’den destek geldi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'da vaka sayılarının kaygı verici şekilde arttığını, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ileride doğacak isteği karşılayamayacağını dile getirerek acilen bir sahra hastanesinin yapılması konusunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu. Tutdere’nin bu açıklamasına CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet’den destek geldi. 
  
CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet yaptığı açıklamada, halkın tedbirlere çok daha dikkatli şekilde uyması gerektiği belirterek, “Adıyaman’da son zamanlarda vaka sayıları hatırı sayılır derecede artış gösteriyor. Vatandaşlarımız en büyük dikakti göstererek önlemleri elden bırakmamalı ve sosyal mesafelerini korumalı ve vaka sayılarındaki yükselmenin farkına varmalı. İlimizin hastane kapasitesi belki şu an için yeterli olabilir. Ama tablo bu şekilde yükselmeye devam ederse ne yazık ki şehrin sağlık imkanları bunu kaldırmayacaktır. Veklimiz bu konuda güzel bir istekte bulundu. Adıyaman’a en kısa sürede sahra hastanesi yapılmalıdır. Bu halkın sağlığı ve refahı için en gerekli adımlardan biri olur” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR