CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI BİNZET, “BELKİ DE ADIYAMAN’DA SOKAĞA YASAK KOYULMALI”

CHP 15 Ağustos 2020 21:24
Videoyu Aç CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI BİNZET, “BELKİ DE ADIYAMAN’DA SOKAĞA YASAK KOYULMALI”
A
a

CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI BİNZET, “BELKİ DE ADIYAMAN’DA SOKAĞA YASAK KOYULMALI”

Adıyaman’da son bir haftada 100’e yakın adresin karantina altına alınması üzerine CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, “Belki de Adıyaman’da sokağa yasak koyulmalı” dedi.

​ Adıyaman Kurban Bayramı’nın ardından artan Korona Virüs vakalarıyla savaşıyor. Alınan önlemlere rağmen ildeki vaka artışı engellenemezken, son bir hafta içerisinde 100’e yakın adres karantina altına alındı. Konuyla ilgili endişelerini dile getiren CHP İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, açıklama yaptı.

“ADIYAMAN’DA İNSANLAR NEFES ALMAYA KORKACAK”
Tüm önlemlere rağmen yayılmanın engellenemediğine değinen Başkan Binzet, “Korkuyorum, her gün 20 adres karantinaya alındı, 30 adres karantinaya alındı, 2 mahalleye giriş çıkışlar kapatıldı. Her türlü tedbire rağmen önlenemiyor. Demek ki bir yerlerde hala bir eksik ve yanlış var. Bu şekilde devam ederse Adıyaman’da insanlar nefes almaya korkacak. İşin sonu görünmüyor artık. Tüm hemşehrilerime sesleniyorum. Bu rahatlığa dur diyelim” dedi.

“EVDE KAL’I UNUTTUK”
 Adıyaman’da sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğine değinen Binzet, “Normale dönüş adı altında virüsle en büyük savaş yöntemimiz olan, ‘Evde Kal’ı unuttuk. Evet unuttuk, artık televizyonlarda, sosyal medyada hiçbir yerde adı geçmiyor konusu açılmıyor. Birisi bize virüs yayılmayacak, her türlü çaresi bulundu, insanlar ölmeyecek demedi. Peki sormak istiyorum neden hala dışarıya çıkıyoruz?
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR