CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI BİNZET, SİVAS KONGRESİ'NİN YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Gündem 4 Eylül 2020 12:23
Videoyu Aç CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI  BİNZET, SİVAS KONGRESİ'NİN YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI
A
a

CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI BİNZET, SİVAS KONGRESİ'NİN YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Sivas Kongresi'nin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Binzet, vatanın bölünmez bütünlüğünün benimsenerek manda ve himayenin kabul edilmediğinin, büyük bir azim ve kararlılıkla tüm dünyaya ilan edildiği Sivas Kongresi ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade eden bir mesaj paylaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Tebaa olmaktan yorulmuş esir düşmüş bir halkı ve emperyalist işgal altında sömürülen bir vatanı özgürlüğüne kavuşturmak için, Kuva-i Milliye'yi tek kuvvet tanımak ve milli iradeyi hakim kılmak esastır. Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, birbirinden ayrılamaz. Her türlü işgal ve müdahaleye karşı millet birlik olarak kendisini müdafaa ve mukavemet edecektir. Manda ve himaye kabul edilemez. Kararları ile Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 101. yıldönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimize ve demokrasimize de sahip çıkma azim kararlılığımızla mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, kuva-i milliye ruhu ile vatan için gözünü kırpmadan kahramanca toprağa düşen şehitlerimizi ve fedakâr gazilerimi şükran ve minnet ile anıyorum''
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR