Mersin

CHP adaylarını bugün açıklıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, bugün gerçekleşecek PM toplantısının ardından adaylarının bir bölümünü açıklayacak. Dün kadın aday adayları ile bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, çok kadın adayı çıkarılmasını istedi.

CHP adaylarını bugün açıklıyor

6 Aralık 2018 10:37
-A

+A

 
 
 
Yerelde İYİ Parti ile ittifak görüşmeleri yapan Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti’nin Mersin’inde aralarında olduğu bazı illerin adaylarını açıklamasının ardından yeni bir hamle gerçekleştirecek. İYİ Parti ile ortak aday çıkarmayacağı kesinleşen illerde CHP adaylarını Parti Meclisi toplantısının ardından açıklayacak. CHP’nin Mersin Eskişehir, Aydın, Hatay, Bursa, Mardin ve Malatya büyükşehir adaylarını bugün açıklaması bekleniyor.
 
YERELE KADIN ELİ DEĞECEK
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin kadın aday adayları ile dün yaptığı görüşmede; “Belli illerde kadın belediye başkan adayı çıkarın diye telefon ediyorum, şuradan nasıl oluyor da bir kadın belediye başkanı adayı çıkmaz diye. Kadın eli yerel yönetimlerde de olsun” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun Türk siyasetinin cumhuriyet devrimlerinde geriye gidiş nedeniyle tıkandığını belirterek, “Cumhuriyet devrimlerinden geriye gidiş bir anlamda kadının siyasetten soyutlanmasıdır. Kadın siyasetin içine güçlü olarak girdiği takdirde geriye gidişin önü de kesilecektir. Çünkü kadın gerçeği görüyor” dediği belirtildi.
 
YENİŞEHİR’DE CAVİDAN DEMİRAĞ
24 Haziran seçimlerinde milletvekili listelerinde önce 4, ardından 5 daha, sonra da 6. Sıraya kaydırılan Yenişehir Belediye Başkan aday adayı, inşaat mühendisi Cavidan Demirağ’ı aday göstererek, milletvekillerin seçiminde yaptığını, yerel seçimlerde telafi edeceği konuşuluyor. Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun kadın yönetici sayısının daha fazla olmasını istemesi dolayısıyla da CHP’nin güçlü olduğu Yenişehir’de kadın aday adaylarından Cavidan Demirağ’ın daha şanslı olduğu öğrenildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bülent Tezcan parti üstü mü?

Bülent Tezcan parti üstü mü?

10:55 - 4 Aralık 2018

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku