CHP 97. YAŞINI KUTLADI

Mersin 9 Eylül 2020 15:00
Videoyu Aç CHP 97. YAŞINI KUTLADI
A
a

CHP 97. YAŞINI KUTLADI

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, CHP’nin Atatürk’ün Cumhuriyet’le birlikte iki büyük eserinden biri olduğunu belirtti.

CHP’nin kuruluşunun 97.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında CHP’nin verilen dilekçeyle kurulan bir parti olmadığının altını çizen Biricik, CHP’nin emperyalizme karşı verilen ulusal kurtuluş mücadelesini yürütmek üzere Sivas Kongresinde oluşturulan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak kurulan tek ve Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu ifade etti.
Biricik, “CHP, kurtuluş mücadelesini gerçekleştirip yurdu düşman işgalinden kurtaran Kuvayı Milliyet’inin ta kendisidir ve belli bir kesimi, zümreyi ya da sınıfı temsil etmek üzere kurulan bir parti değildir. Halk Fırkası adıyla kurulan CHP, farklı kimliklere, sınıflara mensup herkesin birbirini tamamlayıcı ve bütünleyici nitelikte olduğunu kabul ederek, ayrımsız her bireyin haklarını koruyup geliştirmek, mutluluğunu ve refahını sağlamak amacıyla kurulan Türkiye’nin partisidir. CHP herkes için vardır” diye konuştu.

Biricik, “Kurucu Genel Başkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ şeklindeki sözlerinden duyduğumuz gurur ve onurla partimizin 97. Yaşını kutluyor, Atatürk’ü, mücadele arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, şükranla, saygıyla anıyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR