Mersin

CHP "toplu istifa" iddiasını yalanladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nden çok sayıda kişinin istifa ederek İYİ Parti'ye geçtiği iddialarına yalanlama geldi.

CHP "toplu istifa" iddiasını yalanladı

11 Ocak 2019 16:15
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında CHP Mersin İl Başkanlığından zorunlu açıklamadır şeklinde CHP Mersin İl Başkanı ​Adil Aktay imzası ile yayınlanan açıklama şöyle:
"Mersin’de Cumhuriyet Halk Partisi'nden 276 kişinin istifa ettiği ve İYİ Parti'ye geçtiği yolunda çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.  Söz konusu kişiler  İYİ Parti'ye üye olmuş olabilirler ancak bu kişilerin CHP üyesi oldukları ve yakın zamanda partiden istifa ettikleri iddiası bütünüyle masa başında üretilmiş bir kurgudur. Bizim kayıtlarımıza göre böyle toplu bir istifa durumu kesinlikle söz konusu değildir. 
 
NİYET ORTADADIR
Konuyla ilgili toplantıda, CHP'den istifa ettiği belirtilen 276 kişiyi temsilen yalnızca 10 kişiye  İYİ Parti rozeti takılmıştır. Rozet takılan isimlerin dahi önemli bir bölümünün partimizle herhangi bir ilişkisi yokken,  geri kalan ve ortada görülmeyen 266 kişinin de belgesiz, kanıtsız Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar olarak nitelenmesindeki niyet ortadadır.  Demokratik ve şeffaf bir siyaset anlayışında böyle niyetlere,  böyle usullere yer yoktur, olmamalıdır.
 
MERSİN'İ TÜM ZENGİNLİKLERİYLE BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mersin'deki gücü ortadadır.  Sayın Vahap Seçer'in Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak ilan edilmesiyle birlikte bu gücümüze güç katacak yeni bir sürece adım atmış bulunuyoruz. Kısa süre içerisinde ilçe belediye başkan adaylarımızı ve belediye meclis üyesi adaylarımızı da ilan ederek Mersin'de yeni bir sayfa açma yolunda tam kadroyla çalışmalarımızı hızlandıracağız.  Hiç kimseyi ayırmadan, dışlamadan, Mersin'i tüm renkleri, tüm zenginlikleriyle bütünleştireceğiz.  Hep birlikte, Mersin’i mutlu ve huzurlu bir geleceğe taşıyacağız."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku