Ak Parti

Cesim Ercik’e Cevap

AK Parti İl Başkanı Cesim ercik tarafından kurumumuzu hedef alan ve iftiradan öteye gitmeyen açıklamaya haber portal yönetim kurulu başkanımızdan cevap geldi. Ercik’in iddia ettiği iftiraları ıspatlamak zorunda olduğunu söyleyen Şükrü Yıldırım, “Aksi takdirde ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile yapılan bu açıklama, kendisinin kişisel hırsları ve menfaatleri ile yaptığımız haberle

Cesim Ercik’e Cevap

3 Eylül 2019 15:11
-A

+A

AK Parti İl Başkanı Cesim ercik tarafından kurumumuzu hedef alan ve iftiradan öteye gitmeyen açıklamaya haber portal yönetim kurulu başkanımızdan cevap geldi. 
Ercik’in iddia ettiği iftiraları ıspatlamak zorunda olduğunu söyleyen Şükrü Yıldırım, “Aksi takdirde ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile yapılan bu açıklama, kendisinin kişisel hırsları ve menfaatleri ile yaptığımız haberlerin örtüşmemesinden dolayı bize attığı iğrenç bir ‘iftira’nın ötesine geçmeyecektir” dedi. 

Mersin Kamuoyunda tepki çeken açıklama sonrasında Şükrü Yıldırım, hukuki haklarını da sonuna kadar kullanacağını söyledi.


İşte Şükrü Yıldırım’ın kamuoyuna sunduğu açıklaması:
AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in kurumumuzla (www.mersinsiyaset.com.tr ) ilgili yapmış olduğu ve basına servis ettiği basın açıklamasını esefle ve hayretle okumuş bulunmaktayız. Bu sebeple şuanki açıklamayı yapmak zaruriyet doğurmuştur.
 
İktidardaki bir siyasi partinin il başkanının bir basın kuruluşunu mesnetsiz ve aslı olmayan iddialarla töhmet altında bırakması ne vicdanlara ne de ahlaki değerlere sığmamakla birlikte, şahsi menfaatleri ve hırsları doğrultusunda yapılan bu açıklamayı kesinlikle kabul etmediğimizin bilinmesini isteriz.
 
Şöyle ki;
Şahsı ve partisi ile ilgili yalan ve iftiraya dayalı haber yapıldığını iddia eden zatı muhterem il başkanı, daha da ileri giderek para karşılığında gazetecilik yaptığımızı iddia etmiştir.
Bu iddiasını kanıtlamak ve ispat etmek, hem kamuoyu hem de kurumumuz açısından zaruridir.
Aksi takdirde ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile yapılan bu açıklama, kendisinin kişisel hırsları ve menfaatleri ile yaptığımız haberlerin örtüşmemesinden dolayı bize attığı iğrenç bir ‘iftira’nın ötesine geçmeyecektir.
Bu arada yapılan bu iftira ve itibarsızlaştırma operasyonuna karşı hukuki haklarımızın sonuna kadar kullanılacağımızın da tüm Mersin kamuoyu tarafından bilmesini isteriz.
 
Kimsenin şüphesi olmasın ki, biz güçlü bir ekibiz ve Mersinsiyaset ekibi olarak, yıllardır doğru, dürüst ve tarafsız gazeteciliğimizin bundan sonraki süreçtede devam edeceğiz ve birilerinin şahsi menfaatleri ve hırslarının üzerine basın ahlak kuralları ölçüsünde gideceğiz. Bu yolda hiçbir güç, yalan, dolan ve iftira bizi doğru bildiğimiz yoldan çevirmeyecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.
 
ŞÜKRÜ YILDIRIM
Mersin Siyaset Haber Sitesi Sahibi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku