Mersin

CEMEVLERİ İBADETHANE OLARAK TANINACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, cemevlerinin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ibadethane olarak tanınacağını, cemevleri için kamusal fon sağlanacağını, Alevi dedelerine devlet memuru statüsü verileceğini söyledi.

CEMEVLERİ İBADETHANE OLARAK TANINACAK

20 Haziran 2018 11:31
-A

+A

 
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesini, Mersin Cem Evi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılavuz ziyaret etti.
Türkiye’de toplumun etnik, dinsel, mezhepsel ve yaşam tarzı ekseninde kutuplaştırılmasının artık sürdürülemez bir noktaya geldiğini ifade eden “CHP, hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeniyle dışlamayacak ve ötekileştirmeyecektir. Her bir bireyi demokratik bir yurttaşlık anlayışıyla kucaklayacaktır. Özgürlükçü yurttaşlık siyasetimizin ve Cumhuriyet anlayışımızın gereği budur
Hiç şaşmadan söylediğimiz gibi; CHP iktidarında cemevleri ibadethane olarak tanınacak, cemevleri için kamusal fon sağlanacak, Alevi dedelerine devlet memuru statüsü verilecek. Ötekileştirmenin hüküm sürdüğü, inanca dahi pranga vurulduğu bir karanlıktan aydınlığa çıkmak için ‘Gelin canlar bir olalım!’” çağrısı yaptı.

Anahtar Kelimeler : Demirağ’dan Cemevine ziyaret,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 588 Oy (%29)

  • HAYIR : 693 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 742 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku