CAYMAZ: “ENGELLİ BİREYLERİMİZE FIRSATLAR SUNMAK, ONLARI ANLAMAK ADINA ATACAĞIMIZ BİR ADIMDIR “

Deva Partisi 2 Aralık 2020 22:24
Videoyu Aç  CAYMAZ: “ENGELLİ BİREYLERİMİZE FIRSATLAR SUNMAK, ONLARI ANLAMAK ADINA ATACAĞIMIZ BİR ADIMDIR “
A
a
DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yayınladığı mesajında, “Engelli bireylerimize toplumun farklı noktalarında fırsatlar sunmak, görevler vermek onları anlamak adına atacağımız en güzel adımdır.” dedi.
 Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık’ta DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, yayınladığı mesajında engelli bireyler için hayatı kolaylaştıracak çalışmaların uygulanması gerektiğine değindi. Caymaz mesajında:
“Dünya’daki yaşantımız sırasında birçok zorlukla mücadele ediyoruz. Yaşantımızın bir gerçekliği olarak da engellilik durumu bu zorluklardan biri. Her birimiz bir engelli adayı olarak, fiziksel ya da zihinsel engelli bireylerimizi anlamak adına bu gerçekliği bilerek yaşamalıyız. Bugün engelli bir vatandaşımız sokakta, sorunla karşılaşmadan ilerleyemiyorsa bu gerçekliğin farkına varılmadığının göstergesidir.  Devlet, her bireyine eşit imkanlar sunmalı ancak engelli bireylerine daha fazlasını vermelidir. Bu noktada mecliste, belediyelerde hatta mahallelerde engelli bireylerin istek ve sorunlarına çözüm arayacak, içerisinde engelli bireylerin bulunduğu komisyonlar görevlendirilebilir. Engelli bireylerimize toplumun farklı noktalarında fırsatlar sunmak, görevler vermek onları anlamak adına atacağımız en güzel adımdır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engelli bireylerimizin sorunlarının çözüme kavuştuğu bir Türkiye temenni ediyor ve bunun için çalışacağımı bildiriyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR