Gündem

CAVİDAN DEMİRAĞ’DAN ORMAN YANGINI TEPKİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine kadar yayılarak 53 saat sonra kontrol altına alınan yangına tepki gösterdi.

CAVİDAN DEMİRAĞ’DAN ORMAN YANGINI TEPKİSİ

21 Ağustos 2019 19:34
-A

+A

DEMİRAĞ: GEÇMİŞ OLSUN İZMİR!

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine yayılan orman yangınıyla ilgili tepkisini dile getirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin THK uçaklarının yangına müdahale etmemesiyle ilgili “THK uçakları arızalı” şeklinde yaptığı açıklamayı eleştiren CHP’li Demirağ, “Yanan her ağacın, yangında hayatını kaybeden her canlının sorumlusu, ormancılık politikasını yerle bir eden anlayış ve gerekli önlemleri almayanlardır” dedi.
 
ORMANLAR PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLİYOR?

53 saat sonra kontrol altına alınabilen orman yangını ile ilgili sorumluların hesap vermesi gerektiğini de dile getiren CHP’li Demirağ, “Ormanlar, birilerine peşkeş çekilmek için bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde tahrip edilmekte, yok edilmektedir. Buna karşı sessiz kalmak, göz yummak ve görmezden gelmek asla Kabul edilebilir bir durum değildir. İzmir’de yaşanan yangın 53 saat sonra kontrol altına alınabiliyorsa burada bir art niyet hakimdir. 500 hektardan fazla ormanlık alan bugün itibari ile yok olmuştur. Bu zihniyete artık bir son verilmeli, ülkemizin ciğerleri olan ormanlarımızın daha ciddi şekilde korunması sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku