Cavidan Demirağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Mersin 28 Ekim 2020 08:31
Videoyu Aç Cavidan Demirağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı
A
a

Cavidan Demirağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

İnşaat Mühendisi Demirağ,
"KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLAN CUMHURIYET, BU TOPRAKLARDAKI EN BÜYÜK DEVRİMDİR"

İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demirağ, 29 Ekim mesajında Cumhuriyet'in gelecek adına en büyük güvence olduğunun altını çizdi.
Adalet ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetin, herkesin gözbebeği durumunda olduğunu vurgulayan Demirağ, Cumhuriyetin çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulduğunu belirtti. Demirağ, mesajında şunları belirtti:

“Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Bağımsızlık ve özgürlük uğruna canı pahasına mücadele eden kuruluşu halkıyla kol kola gerçekleştirmiş Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bizlere emaneti, nesiller boyu sürecek olan laik ve demokratik Cumhuriyetimizin 97’inci yılı kutlu olsun.
Halkın kendi kaderine egemen olduğu ve yönetim şeklini Cumhuriyet olarak kabul ettiği bugün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “En büyük bayramdır.” Laikliğin, çağdaşlığın, demokrasinin ve özgürlüğün teminatı, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet, bu topraklardaki en büyük devrimdir. Her yurttaşın hakkıdır ve sonsuza dek yaşayacaktır.
Bu duygularla, Büyük Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Siyaset basta olmak üzere demokrasinin gereği kadın ve erkek fırsat eşitliğinin uygulanmasını diliyorum"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR