Mersin

ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM MODELİNE İHTİYACIMIZ VAR

Cumhuriyet Halk Partisi 27. /29. Dönem Parti Meclisi Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, dünya ile rekabet edebilmenin sorgulayan, analitik ve sosyal becerileri yüksek öğrencileri yetiştirecek bir eğitim modeliyle mümkün olduğuna işaret ederek, “Çağdaş bir eğitim modeline ihtiyacımız var” dedi.

ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM MODELİNE İHTİYACIMIZ VAR

14 Eylül 2018 17:44
-A

+A

 
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi 27. /29. Dönem Parti Meclisi Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında, öğrenciler ve öğretmenler ile velilere başarı temennisinde bulundu.
Eğitim sistemi niteliksiz bir ülkenin, çağın ruhuna uygun bir atılım ve ekonomik kalkınma gerçekleştiremeyeceğini dile getiren Demirağ, “Eğitim sistemi öğrenci ve öğretmen merkezli olmalıdır. Diploma odaklı eğitim planlaması, yetkinlik odaklı planlamanın önüne geçer, eğitim ve istihdam arasında kurulması gereken bağı zayıflatır. Yetkinlik geliştirmeye açık, nitelikli eğitim sadece dar bir azınlığın erişebileceği ayrıcalık olmaktan çıkarılmalıdır.  Öğrencilerin yeterliklerine katkı sağlayacak okulların sayısı artırılmalıdır. Arkasında bir eğitim planlaması bulunmaksızın kabul edilen projeler, hem çocuklarımızın hem de ülkemizin geleceğini heba eder. Dünya ile rekabet edebilmemiz, sorgulayan, analitik ve sosyal becerileri yüksek öğrencileri yetiştirecek bir eğitim modeliyle mümkündür. Ülkemizin kalkınması için çağdaş bir eğitim modeline ihtiyacımız vardır. 
Her iki cins olarak birbirine saygılı, sağlıklı nesillerin yetişmesi için karma eğitim şarttır, kesinlikle kaldırılmamalıdır.
Vatandaşlık bilgisi dersi uygulamalı ve zorunlu olmalıdır.
27. dönem CHP PM üyesi olduğum dönemde hükümet kararı alınmasında katkımın olduğu zorunlu 8 yıllık ilköğretim tekrar hayata geçirilmelidir
Eğitimde yaşanan sorunların çözülmesi dileği ile yeni dönemde tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku