BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TİCARİ AÇIDAN ÖNEMLİ NOKTALARDA YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Gündem 8 Eylül 2021 23:00
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TİCARİ AÇIDAN ÖNEMLİ NOKTALARDA YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
A
a
TİCARET BORSASI TESİSLERİ ÖNÜNDEN GEÇEN YOLDA BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI BAKIM
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’un dört bir noktasında gerçekleştirdiği yol ıslah ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
 
2021 yılı yaz asfalt döneminde kırsalda yer alan birçok grup yolunda sathi asfalt kaplama çalışmasının yanı sıra Tarsus merkezde İstiklal Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Kazım Karabekir Bulvarı ve daha birçok noktada sıcak asfalt ve yol yenileme faaliyeti yürüten Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü yol asfalt birimi ekipleri, ticari açıdan önemli olan bölgelerde de çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.
 
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şimdi de Tarsus merkez Şahin Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve üzerinde Tarsus Ticaret Borsası tesislerinin de bulunduğu 3294 sokakta, detaylı çalışma gerçekleştiriyor.
 
D-400 karayoluna da bağlantısı olan ve ağır tonajlı tır veya kamyonların sıklıkla kullandığı 600 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki yolda Büyükşehir Belediyesi ekipleri önce, bozuk zemini sökerek ardından tabana taş döşeme faaliyeti uyguladı.
 
Serme, sulama ve sıkılaştırma işlemlerinin yapıldığı söz konusu yol üzerindeki zemin hazırlık çalışmaları tamamlandıktan sonra, önümüzdeki günlerde sıcak asfaltla kaplama işlemi yerine getirilecek.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR