CHP

BÜTÜNÜYLE SPEKÜLASYON VE MANİPÜLASYON

CHP İl Başkanı Adil Aktay, Kocamaz ile ilgili iddialara; “Hala spekülasyonlardan medet umanların, manipülasyonla sonuç alabileceklerini sananların, şu gerçeğe kendilerini bir an önce alıştırmalarında yarar vardır; CHP ve Cumhuriyet Halk Partililiği tartışılmaz bir adayla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacaktır” sözleriyle son noktayı koydu.

BÜTÜNÜYLE SPEKÜLASYON VE MANİPÜLASYON

6 Kasım 2018 08:47
-A

+A


 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin, İYİ Parti ile Burhanettin Kocamaz’ın adaylığı üzerinden ittifak yaptığı iddiaları büyük tepkilere neden oldu. Mersin’de bir grup il binasına giderek tepkilerini dile getirirken, Mersin İl Başkanı Adil Aktay ile büyükşehir aday adaylarının genel merkeze giderek yetkililerle görüşmeye çalıştığı öğrenildi.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, dün iddiaları yalanlarken, İl Başkanı Aktay’dan da bir açıklama geldi.
 
BÜTÜNÜYLE SPEKÜLASYON VE MANİPÜLASYON
Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağı yönündeki haberlere dair zorunlu açıklamam” diyerek başladığı açıklamasında; “Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlere giderken, Mersin'in en güçlü, en hazır ve en iddialı partisidir. Bu durumun kimi çevrelerde büyük bir rahatsızlık yaratmakta olduğunu, partimizin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağıyla ilgili olarak üretilen, akıl ve izan dışı haberlerin bolluğundan da görebiliyoruz. Son olarak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Mersin'de aday göstermeyeceği ve başka bir partinin adayını destekleyeceği dahi yazılabilmiştir.
Partimizin yetkili kişi ve organlarının açıklamaları ortadayken, bütünüyle spekülasyon ve manipülasyon amaçlı bu tür sözde haberleri ciddiye alabilmek mümkün değildir” dedi.
 
SPEKÜLASYONLARDAN MEDET UMANLAR
Aktay, Torun’un açıklamasına gönderme yaparak, “Bilindiği gibi, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye'nin her yerinde kendi belediye başkan adaylarını çıkaracağını defalarca açıklamıştır. Son olarak, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun da Cumhuriyet Halk Partisi'nin bin 398 belediyede kendi adayını göstereceğini vurgulayarak, ‘şu ya da bu partinin lehine hiçbir yerde parti adayımızı çekmemiz mümkün değildir. Buna tüm kentler gibi elbette Mersin de dahildir’ diyerek bir kez daha bu gerçeği hatırlatmıştır. Ben de Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı olarak geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısıyla aynı gerçeklere dikkat çekmiştim.
Bütün bunlara rağmen hala spekülasyonlardan medet umanların, manipülasyonla sonuç alabileceklerini sananların, şu gerçeğe kendilerini bir an önce alıştırmalarında yarar vardır:
Cumhuriyet Halk Partisi, örgütünün isteklerine, Mersin kamuoyunun beklentilerine uygun olarak belirleyeceği ve Cumhuriyet Halk Partililiği tartışılmaz bir adayla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacaktır” ifadelerini kullandı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku