Mersin

Burhanettin Kocamaz aday olamadı

İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz, Mersin il Başkanlığı’nın listeyi zamanında YSK’ya teslim edemediği için aday gösterilemedi.

Burhanettin Kocamaz aday olamadı

19 Şubat 2019 20:41
-A

+A

 
 
YSK’nın belirlediği seçim takvimi kapsamında, partiler aday listelerini bugün mesai bitimine kadar teslim ederken İYİ Parti Mersin’de Kocamaz aday gösterilemedi. Mersin İl Başkanlığı heyetinin aday listelerini YSK’ya zamanında teslim etmemesi üzerine YSK, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığını kabul etmedi. Bu gelişmenin ardından il yönetiminin görevden alındığı bildirildi.
 
İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA
Burhanettin Kocamaz'ın aday olamamasına ilişkin İYİ Parti'den de açıklama geldi. Açıklamada, ‘Bu, İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur’ ifadelerine yer verildi. Parti'den konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:
“Kurulduğu günden bu yana, türlü engeller ve oyunlarla karşılaşan İYİ Parti, bugün bir sınavdan daha geçmektedir.31 Mart Yerel Seçimleri için ‘Aday Listelerinin teslimi, bugün saat 17:00 itibarıyla sona ermiştir. Partimizin aylar süren çalışmalar sonunda belirlediği adaylarından oluşan listeler de, bugün itibarıyla İl Seçim Kurullarına teslim edilmiştir. Ancak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın adaylık evrakı, İl Yönetimi tarafından, saat 17:00’den sonra Seçim Kurulu’na götürüldüğü gerekçesi ile kabul edilmemiştir.
Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağı herkes tarafından kabul edilen, sayın Burhanettin Kocamaz’ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye’de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir. İl Başkanı görevinden alınmıştır. Ancak, bu tablonun asıl sorumlusu ve nedenlerini araştırıp bulmak, boynumuzun borcudur. Bu hem siyaset ahlakına, hem de refahı için siyaset yaptığımız Aziz Milletimize karşı, ertelenemez görevimizdir. İYİ Parti, ilk günden beri, engelleri aşa aşa, duvarları yıka yıka yol aldı. Şundan herkes emin olsun ki, bu engeli de yıkıp geçeceğiz. Partimiz üzerinde oyun oynayanları ve maşalarını mutlaka bulup, Aziz Milletimizin huzurunda teşhir edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de engelleri aşa aşa, duvarları yıka yıka yürümeye devam edeceğiz. Bir kez daha tekrar etmek isterim ki; Bu ülkenin İYİ ve Cesur insanları olarak, ‘Daha Yeni Başlıyoruz!’ Ve içinde yer aldığımız hiçbir öykü, biz bitti demeden bitmez.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
ali kara 30 Mart 2019 09:12

BİR DAVANIN İÇİNE GİRECEKSİN ,BURADA İNCE HESAPLARA BAŞLAYACAKSIN .BEN BEN DİYECEKSİN ALACAKSIN YANINA BİR SURATSIZ O YAPACAK BEN GÖRMEDİM DUYMADIM BİLMİYORUM DİYECEKSİN DALDAN DALA ZIPLAYACAK O ÇİLEKEŞ İNSANLARA BUNAK DİYECEKSİN GİRMEDİGİN SOKAKLARA GÖGÜSLERİNE SİPER EDEN YİGİTLERE DÜNKÜ ÇOÇUKLAR DİYECEKSİN SENİ ONAYLAYAN İL BAŞKANI ONAYLAMAYAN CAHİL OLACAK ELBET BİR GÜN HESAP GÜNÜ OLACAK .

Cevapla
HALİL KARA 20 Şubat 2019 07:47

bu işin iyi araştırılması gerekir.listeyi ysk ya teslim etmek il başkanının görevi.bu il teşkilatı şaka tarafı yok il başkanı bu sorumlulukta degilmi. bu listenin belediye başkanı tarafından verilip verilmedigi takip edilmedimi her şeye vakıf olan belediye başkanı bu boşluga nasıl düşer hayret bu işi iyi araştıralım.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku