BURDURLU ÇİFTÇİ PAZARDAN SESLENDİ: “HAYATTAN HİÇ KİMSE MEMNUN DEĞİL”

CHP 25 Şubat 2021 12:51
Videoyu Aç BURDURLU ÇİFTÇİ PAZARDAN SESLENDİ: “HAYATTAN HİÇ KİMSE MEMNUN DEĞİL”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un mahalle pazarında esnaf ziyareti yaptığı sırada konuşan bir pazarcı, “Mazot pahalı, gübre pahalı hiç kimse memnun değil ortamdan. Hayattan hiç kimse memnun değil herkes pişman” dedi.
Burdur’un Kemer İlçesinde pazar ziyareti gerçekleştiren CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’u görün çiftçi derdini anlattı. Maliyetlerin yüksekliğinden şikâyet eden çiftçi, “Patates 3 lira pahalı diyorlar, soğan 3 lira pahalı diyorlar. Gübre 250 lira, 150 düşürün halk ucuzca yesin, üretici de kazansın tüketici de kazansın. Aradaki adamları kaybedin. Aradaki adamlar parayı kazanıyor, üreticiler zarar ediyor, alıp satan da zarar ediyor. Mazot pahalı, gübre pahalı hiç kimse memnun değil ortamdan. Hayattan hiç kimse memnun değil herkes pişman” dedi.
“BİR AN ÖNCE ÜRETİMİN DESTEKLENMESİ GEREKMEKTEDİR”
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Akbulut: “Hem üreticilerimiz hem tüketicilerimiz fiyat anlamında dertliler, üreticimiz mahsulünün para etmediğin söylüyor, tüketici de pahalıya yediklerini söylüyor. Bunu her ziyaretimiz görüyoruz, duyuyoruz. Bir an önce üretimin desteklenmesi gerekmektedir. Hükümet havalimanlarının kiralarını iptal edeceğine, çiftçinin mazotundan, faturasından, kredisinden faizleri ve vergileri silmelidir” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR