Mersin

Bülent Tezcan parti üstü mü?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday belirleme sürecinde etkili olduğu ve bu konuda büyük eleştirilere hedef olan Bülent Tezcan ile Neşet Tarhan arasında ikili görüşmeler Mezitli’de rahatsızlıklara neden oldu. Tarhan’ın örgütü aşıp, genel merkeze umut bağlamasına partililer tepkili.

Bülent Tezcan parti üstü mü?

4 Aralık 2018 10:55
-A

+A

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Haziran seçimlerinde önemli isimleri liste dışı bıraktığı gerekçesi ile tepkilerin merkezine oturan Bülent Tezcan, bugünlerde Mezitli CHP’nin gündeminde.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile Ankara’da gizlice buluşup yemek yediği öğrenildi. Neşet Tarhan’ın yeniden aday olabilmek için Bülent Tezcan ile dirsek temasında olduğu konuşuluyor.
 
BÜLENT TEZCAN ÖRGÜTÜN ÜSTÜNDE Mİ?
Öte yandan Neşet Tarhan’ın sahada çalışmak, örgüt ile ve Mersin Milletvekilleri ile çalışmak yerine Bülent Tezcan’a bel bağlamasına partililer tepkili.
“Bülent Tezcan’ı örgütün üstünde mi görüyor” diye soran CHP’liler, Tarhan’ın Bülent Tezcan’ın etkisi ile örgütü ve tabanı yok sayarak yeniden aday yapılması halinde parti içinde büyük kırılmalara neden olacağı uyarısında bulundu ve “Partinin kaderi bir kişiye mi bağlı” diye sordu.
 
ADAY OLACAĞINA KESİN GÖZÜYLE Mİ BAKIYOR?
Partililer merak ediyor, Tezcan ile Tarhan adaylık pazarlığı mı yaptı?
Ankara’da yemekte neler konuşuldu?
Tarhan neden parti örgütü ve partililerden uzak duruyor?
Aday olacağına kesin gözüyle mi bakıyor? Neden sahada çalışmıyor?
 
TEZCAN ÖRGÜT ÜSTÜ MÜ?
Partinin oyunu düşürmesi, örgütü parçalaması, örgüt yerine direk tek kişiyle yeniden aday olmaya çalışması akıllarda soru işareti bırakıyor.
Genel başkan ve genel başkan yardımcıları hiç mi örgütlerin, Mersin milletvekillerinin, Mersin PM üyesinin ve Mezitli halkının görüşünü almayacak? Yoksa Tarhan’ın da dediği gibi “ben işimi Tezcan’dan bitirdim” olacak.
Tezcan örgüt üstü biri mi adamdan icazet bekliyor?
Partililer, “Mezitli’nin kaderi her zaman tek kişiye mi bırakılacak? Mezitli halkı Mezitli’deki partililer bu sefer sessiz kalmayacak. Genel başkanım, örgütten sorumlu genel başkanlarımız duysun sesimizi” diye seslendi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 616 Oy (%29)

  • HAYIR : 724 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%36)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku