BUGÜN YİNE MECLİS VAR…

Mersin 15 Aralık 2020 00:10
Videoyu Aç BUGÜN YİNE MECLİS VAR…
A
a

Hayat boşluk kabul etmez…

Birileri yaratılan değerleri hiçe sayarak, kendini dünyanın merkezine koydumu, atacağı her adımda tökezler ve boşluklarla yuvarlanıverir.

“Cumhur İttifakı” üyelerinin tavrı ve yaklaşımı anlaşılır gibi değil. Bu yaklaşım ve bakış açısı; tüm kentin gözlerinin içine baka baka, hizmeti engelleme girişimi ve boşluğun derinlerinde yok oluşun resmidir.

Bu bakış açısı ve hizmeti engelleme, dünyanın merkezi olmanın ötesinde, uçurumun boşluğunda gözden kaybolurcasına aşağılarda ufalanıp gitmesidir.

Mersin; bu derece hafif düşünen, siyasetin esiri olmuş, pandemi döneminde bile vatandaşın daha sağlıklı hizmet almasını engelleyen bir anlayıştan, bir an önce kurtulmalıdır.

Mersin; dar düşünen, kendini siyasetle “kör” etmiş, grup kararı diye ilkelerinden uzaklaşmış bir anlayıştan, bir an önce kurtulması lazım.

Mersin; günlerdir ulusal basının diline doladığı, komedyenlere malzeme olan anlayışlardan, bir an önce kurtulması lazım.

Mersin; kendini dünyanın merkezinde gören, nasıl “gelecek dönem ben başkan olurum” sevdasında olan, bu “kör siyaset” sevdası yüzünden, hizmeti engelleyen, modası geçmiş meclis üyelerinin anlayışından kurtulması lazım.

Mersin; inanmadığı halde vatandaşın aleyhine olan bir kararda el kaldırarak “iç çeken” zavallı, ürkek, meclis üyelerinden kurtulması lazım.

Mersin; İlk kez kamuoyu tarafından dürüstlüğü, çalışkanlığı ve iradesiyle beklenen hizmetleri yapmaya niyetli bir başkanı koruması ve kollaması lazım.

Mersin; bu pandemi döneminde her türlü fedakarlığı yapan Büyükşehir Belediye başkanı Vahap Seçer’in; bu düşüncelerini hayata geçirebilmesi için, altyapı ve üst yapı hizmetlerinin uygulamaya dönüştürülmesi için, sosyal hizmetlerde yarattığı yenilik, yoksulun yanında olma, adaletli davranma kararlılığını sürdürebilmesi için; desteklenmesi ve korunması lazım.

Bu şehrin; STK Başkanları, mesleki kurumlar, aydınlar, çevreciler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar ve herkes bu “düşük seviyeli” siyasi argümanlara dur demesi lazım. Göz göre göre “hizmeti engelleme” girişimleri boşa çıkarılmalı.

Evet, bugün yine olağanüstü Meclis var.

Cumhur ittifakı sözcüleri ya da yönlendiricileri belki de sabahlayacaklar. Belki de; AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin firesiz mecliste oylamaya katılmaları için, yine grup kararı alacaklardır.

Sanki vatanı kurtaracaklar misali!

Belki de; bütün Mersin’de yaşayan vatandaşların gözlerinin içine “hileli” bakarak, “İstemezük” diyecekler.

Buda gelir bu da geçer…

Hizmet anlayışında olanlar onurlarıyla yaşar.

Hizmeti engelleyenler ise; ne söylesem bilemiyorum ki…

Söyleyeceğim tek şey; Mersin bunu hak etmiyor.

DERŞAH NAR

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR