Mersin

Bu ülkede çocuk olmak, kadın olmaktan daha zor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. Dönem Milletvekili Adayı, 27/29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Ağrı’da kaybolan 3.5 yaşındaki Leyla ve Ankara’da kaybolan Eylül’ün cansız bedenlerinin bulunmasının ardından bir tepki mesajı yayınladı.

Bu ülkede çocuk olmak, kadın olmaktan daha zor

5 Temmuz 2018 12:03
-A

+A

 
 
"Bu ülkede çocuk olmak, kadın olmaktan daha zor" diyerek sözlerine başlayan Demirağ;
 
“Nasıl bir duyguyla düşünceyle yapabildiler bunları gerçekten akıl erdiremiyoruz. Sözler boğazımıza düğümleniyor, konuşamıyoruz sanki. Küçücük bedenlerden, minicik çocuklardan ne istemiş olabilirler? Bir insan da vicdan olmaz mı? Anlayamıyorum. 
 
Önce minik Eylül’ün, sonra ise güzeller güzeli Leyla’mızın ölüm haberi yaktı içimizi. Bu dünya böyle mi güzelleşecek? Bu ülke böyle mi kardeşlik, dostluk, iyilik içinde yaşayacak? Bir canlıya zarar veren yarın başka canları da yakar. Başkalarına da zarar verir. Yeni 'Çocuk İstismarı Yasası' çıkartılıp sanıklara en ağır cezalar verilmelidir.
 
Daha yaşamın başındaki çocuklarını koruyamayan bir ülke de geleceğe güvenle bakılabilir mi? Yazıklar olsun. Eylül’den sonra Leyla’nın cansız bedeni bir şey anlatmıyorsa, bu toplum ölmüş demektir. Bizler minicik çocukları koruyamıyoruz daha. Nereden başlayıp, nasıl düzelteceğiz her şeyi? Leylaların, Eylüllerin bizi affetmesi için ne yapacağız? Çocuklarımıza dokunmayın. Çocuklarımızın canını yakmayın. Bırakın çocukluklarını yaşasınlar. Yapmayın!” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 588 Oy (%29)

  • HAYIR : 693 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 742 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku