Mersin

Biricik’ten 3 Aralık Mesajı

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  Biricik, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Biricik’ten 3 Aralık Mesajı

1 Aralık 2019 23:02
-A

+A

“Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesine dikkat çekebilme adına önemli bir gündür. Engellilik ve Engelliler hususu ülkemizde de yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. 
 
Evrensel hukuk yönüyle de, devletlerin ödevi toplumların sorumluluğu ve gelişmişlik ölçütüdür. Bu noktadan hareketle çağdaş dünyanın ulaştığı seviye esas alınarak engellilerin eğitim, sağlık, istihdam gibi sorunlarını temel insan hakları kriterlerine göre çözmeye çalışmalıyız. Engellilerin insan hak ve onuruna yakışır bir şekilde, toplumsal hayata katılımlarını, çalışan, üreten ve kıvanç duyan saygın birer vatandaş olarak yaşamalarını sağlamalıyız. 
 
Fiziksel veya zihinsel olsun, tüm engellilik durumları konusunda farkındalık oluşturabilmek; her bireyin üretken olabildiği, karar mekanizmalarına ulaşabildiği ve toplumla iç içe, haysiyetli, yaşamını sürdürebildiği bir dünyanın inşası için el ele vermek, demokrasiye değer veren toplum olmanın gereğidir.   
 
Hükümetimizin bu kapsamda yaptığı çalışmalar gerçekten verilen değerin bir göstergesidir. Bu düşünceler ile tüm engelli kardeşlerimizin gününü kutluyor ve bu günlerin sadece bir kutlama anma günü gibi değil hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmama bilincini geliştirmesini temenni ediyorum.”
Anahtar Kelimeler : Biricik’ten 3 Aralık Mesajı ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku