Mersin

BİRİCİK’TEN ‘KLİMA’ UYARISI

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, toplu taşıma ve minibus esnafını ‘klima açma’ konusunda uyardı. Yaz uygulaması sebebiyle klima kullanmayan esnafa ciddi yaptırımlar uygulandığını söyleyen Başkan Biricik, uygulamanın tüm toplu taşıma araçlarını kapsadığını söyledi.

BİRİCİK’TEN ‘KLİMA’ UYARISI

11 Temmuz 2019 13:33
-A

+A

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, havaların ısınmasıyla birlikte kent ulaşımında yer alan toplu taşıma araçlarında klima açma zorunluluğu getirildiğini birkez daha hatırlattı. Konu ile alakalı odalarına kayıtlı esnafa uyarılarda bulunan Başkan Biricik, aksi takdirde ciddi yaptırımların uygulanacağını ifade etti. 2 Mayıs 2019 tarihi itibariyle yaz uygulamasına geçildiğini hatırlatan Başkan Biricik, “Söz konusu zorunluluk odamıza bağlı olan özel halk otobüsleri ve minibüsler olmak üzere ticari taksi ve servisler, tüm toplu taşıma araçlarını kapsamaktadır. Yolculara rahat ve kaliteli hizmet sunulabilmesi için 15 Ekim 2019 tarihine kadar 07: 00 ila 19: 00 saatleri arasında klimaların aralıksız çalışır vaziyette olması gerekmektedir" dedi.
 
GEREKLİ BİLGİLENDİRMELERİ YAPIYORUZ

Klima açma zorunluluğuyla ilgili toplu taşıma araç sahipleri ve sürücüleri bilgilendirdiklerini de hatırlatan Başkan Biricik, “Vatandaşlarımızdan, klima açmayan ya da hareket halinde kapılarını kapatmayarak yolcuların can güvenliğini tehlikeye atan sürücüleri, kullandığı aracın, plakası ve bağlı bulunduğu durakla birlikte bize ve Büyükşehir Belediyesi'ne bildirmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku