Biricik, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Mersin 1 Ekim 2020 15:15
Videoyu Aç Biricik, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı
A
a

Biricik, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik,  “Milli kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan ve hayatımızın en kıymetli değerleri olan yaşlılarımız, geçmişin tecrübelerini günümüze aktararak geleceğe ışık tutan bir kaynaktır bizim için" dedi.

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik,  “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Biricik mesajında, "Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız için eskiden, aklı başında olan, iradesi elinde olan anlamındaki ‘ihtiyar’ kelimesi kullanılırdı. Bu kelime bizim kültürümüzde yaşlılarımıza verilen değerin açık bir göstergesidir. Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da en az o kadar önemlidir bizim için.
Yaşlılarımızın hayatlarının son evresini evlatlarının yanında, kendi yetiştiği ve bildiği ortamda, yakın çevresi içinde ilgi ve himaye görerek geçirmesi en güzeli olmakla birlikte, günümüzde çekirdek aile yapısının yaygınlaşması, evlenen çiftlerin başka bir yerde ikamet etmesi, yaşlıların bir taraftan genç aile üyelerinden ayrılmalarına yol açarken, diğer taraftan da barınmalarını önemli bir sorun haline getirmektedir.Bunun içinde çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR