BEŞLİ ÇETEYE GEÇİLSE DE GEÇİLMESE DE PARA ÖDÜYORSUNUZ

CHP 10 Mayıs 2021 17:56
Videoyu Aç BEŞLİ ÇETEYE GEÇİLSE DE GEÇİLMESE DE PARA ÖDÜYORSUNUZ
A
a
CHP'li Yalım, geçilmeden para ödenen köprülerin de ücretsiz olması çağrısı yaptı

BEŞLİ ÇETEYE GEÇİLSE DE GEÇİLMESE DE PARA ÖDÜYORSUNUZ

CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, otoyol ve köprülerin bayramda ücretsiz olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanına;  "Siz milli ve yerli iseniz; gelin Osman Gazi Köprüsü'nü Yavuz Selim Köprüsü'nü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara ve bağlantı yollarını ücretsiz yapalım. Siz beşli çeteye geçilse de geçilmese de para ödüyorsunuz" dedi.


Ramazan Bayramı'nda köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacağına ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, Ramazan Bayramı süresince yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler ücretsiz olacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım da konuya ilişkin açıklamasında; geçilmeyen otoyol ve köprülere dikkat çekerek, milli ve yerlilik vurgusu yaptı.

BEŞLİ ÇETEYE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
 Vatandaşın geçmeden para ödediği köprü ve yolların da ücretsiz olması çağrısı yapan Yalım, "Sayın Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. Kendisinden önceki başbakan ve cumhurbaşkanları döneminde yapılan hem birinci hem de ikinci köprü, bağlantı yolları yoları ile TEM Otoyolunun bu bayramda da ücretsiz olacağını açıkladı. Ben de cumhurbaşkanına sesleniyorum. Eğer siz yerli iseniz, milli iseniz; Osman Gazi Köprüsü'nü Yavuz Selim Köprüsü'nü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara ve bağlantı yollarını bu bayramda diğer köprülerde olduğu gibi ücretsiz yapalım. İşte budur millilik, budur yerlilik. Eğer bu beşli çeteyi düşünmeyip de; nasılsa hazineden beşli çeteye ödeme yapıyorsunuz, geçilse de ödeme yapıyorsunuz. Gelin geçilmeyen bu köprüleri de ücretsiz yapın. Vatandaşlarımızdan geçmek zorunda kalanlara bayram hediyesi verelim. Beşli çeteye peşkeş çekilen Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Selim Köprüsü'nü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara ve bağlantı yollarını gelin ücretsiz yapalım. Millilik ve yerlilik nasıl oluyor; iktidara geldiğimizde hepsini ücretsiz yapacağız. Asıl yerlilik budur" dedi.
Özkan Yalım, vatandaşların bayramını da kutladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR