BATIÇANAKÇI MAHALLESİNDE ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI TEHLİKE ALTINDA

Gündem 1 Aralık 2021 17:46
Videoyu Aç BATIÇANAKÇI MAHALLESİNDE ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI TEHLİKE ALTINDA
A
a
CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, altyapının olmadığı ve kırsal mahalle statüsüne dönüştürülen Batıçanakçı Mahallesini ziyaret ederek halkın sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Kanalizasyonun mahalle içinden açıkta aktığı Batıçanakçı Mahallesinde muhtar Necat Başaran ve mahalle sakinleriyle görüşen Başkan Recep Yavuz, “Bağlar’a gönlümüzü verdik demekle hizmet yapılmıyor. İcraat lazım, mahallemizin altyapısı yok, yolu yok, kaderine terk edilmiş durumda” dedi.
CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “Kırsal mahalle statüsüne geçen köylerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Buralarda gördüğümüz manzara yürekleri burkuyor. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan Batıçanakçı Mahallemiz buna rağmen ne yolu var ne altyapısı var. Altyapı olmaması nedeniyle kanalizasyonlar mahalle içinden geçiyor. Bağlar’a gönlümüzü verdik demekle, lafla belediyecilik ve hizmet olmuyor. Kayyumla göreve gelen AKP’li belediye başkanına sesleniyorum; belediyecilik anlayışı sokaktan geçen üç beş vatandaşa yardım kartı vererek bunları basına vererek olmuyor. Halk sağlığını tehdit eden görüntüleri belediye başkanı da izlesin ve burada yaşananları görsünler” şeklinde konuştu.  
4 MİLYONA PARK YAPILIYORSA BURAYA DA ALTYAPI HİZMETİ VERİLMELİ
İlçede 4 Milyon 850 Bin TL’ye park yapıldığına dikkat çeken Başkan Yavuz, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilçemize 25 Milyon liralık park yapma imkanı varsa, Belediyenin Bağcılar Mahallesine 4 milyon 850 bin TL’ye park yapmak için bütçesi varsa zahmet olacak ama Batıçanakçı Mahallemizdeki eksikliklerin de acilen giderilmesi gerekiyor. Burada halk sağlığını tehdit eden bu görüntülerin ortadan kaldırılması için çalışma yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.  
SESİMİZİ DUYAN YOK; MAHALLEMİZE HİZMET GELMESİNİ İSTİYORUZ
Batıçanakçı Mahallesinde muhtar Necat Başaran ise yetkililerden ve belediyeden hizmet beklediklerini ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmesini talep ederek, “Mahallemizde altyapı yok. Konuyla ilgili Valiliğimize ve Belediyemize dilekçe verdik ama hiç bir dönüş olmadı. Çocuklarımızın sağlığını tehdit eden bu görüntü ortadan kaldırılması gerekiyor. Köyümüzde altyapı yok, kanalizasyon yaz aylarında çok kötü koku yapıyor. Tavuklarımız buradaki sudan içti ve telef oldu. Yollarımız yok. Parke taşı yok taziye evimiz yok. Tedaş ile sorun yaşıyoruz. Elektrik hatlarının kimi yamuk, kimi kırık, elektrik ağaçlarımızın içinden geçiyor. Mahallemizde hiç bir çalışma yapılmıyor. Umuyoruz buraya hizmet gelir” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR