BAŞKONSOLOS DİMİTROV, İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’İ ZİYARET ETTİ

İYi Parti 4 Şubat 2021 18:42
Videoyu Aç BAŞKONSOLOS DİMİTROV, İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’İ ZİYARET ETTİ
A
a
Bulgaristan Başkonsolosu Borislav DİMİTROV, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve yönetimine ziyarette bulundu. 
 Edirne’de önemli bir buluşma gerçekleştirildi. Ankara’dan Edirne’ye atanan Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov, ilk iş olarak İYİ Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve il yönetimi ile sohbet eden Başkonsolus, yanında getirdiği hediyeyi İl Başkanı Demir’e takdim etti.
“EDİRNE’DEKİ GÖREVİM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Ziyarette kısa bir konuşma yapan Başkonsolos Dimitrov, Edirne’deki görevinin kendisi için çok önemli olduğunu, iki ülke arasındaki dostluğa çok önem verdiklerini belirterek, Bulgaristan’a yakınlığından dolayı Edirne’yi çok sevdiğini ve sakin bir şehir olduğunu vurguladı. Ülkesindeki Koronavirüs ile ilgili gelişmelere de değinen Dimitrov, “İçinde bulunduğumuz koronovirüs pandemisi tüm Dünya’yı olduğu gibi Bulgaristan’ı da etkiledi. Türkiye’de olduğu gibi, Bulgaristan’da da aşılamalar sağlıkçılardan başladı” dedi.
“KARŞILIKLI FİKİR TEATİSİNDE BULUNDUK”
Ziyaretle ilgili İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir yazılı bir açıklama yaptı. İki ülke arasındaki dostluğun önemine dikkat çeken Başkan Demir, “Edirne’ye yeni atanan Bulgaristan Başkonsolosu Sayın Borislav DİMİTROV, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığımızı ziyarete gelmiştir. İki ülke arasındaki dostlukların devam etmesi ve geliştirilmesi konusunda karşılıklı fikir teatisinde bulunduk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iyi komşuluk ilişkilerimizi devam ettirmenin ümidi ve kararlılığı içerisindeyiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamlarını ve yeni görevinde başarı dileklerini ilettik. Sayın Başkonsolosa nazik ziyareti ve hediyeleri için partim adına çok teşekkür ediyorum. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR