Başkan Yüksel'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

CHP 9 Aralık 2020 15:32
Videoyu Aç Başkan Yüksel'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı
A
a
TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SINIRLANAMAZ

CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, her bireyin özgür olduğuna işaret ederek, "Temel hak ve özgürlükler, yalnız yasayla sınırlanabilir. Herkes yasa önünde eşittir ve ayrım gözetilmeksizin yasa tarafından eşit korunmaya hakkı vardır" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; bildirgenin getirdiği haklara dikkat çekti. 
Bildirgenin "Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdanla donatılmışlardır, birbirlerine kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar" yazılı ilk maddesini paylaşan Başkan Yüksel, "Herkes yasa önünde eşittir ve ayrım gözetilmeksizin yasa tarafından eşit korunmaya hakkı vardır. Temel hak ve özgürlükler, yalnız yasayla sınırlanabilir: Temel hak ve özgürlükler Anayasanın ve Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası antlaşmaların sözüne ve özüne uygun biçimde ancak ve yalnızca yasayla sınırlanabilir. Bu sınırlama, hangi gerekçeyle olursa olsun hakkın özüne dokunamayacağı gibi, demokratik toplum gereklerinin haklı kıldığı ölçüyü aşamaz ve öngörülen amaç dışında kullanılamaz. Yargı kararı olmadan kimse özgürlüğünden yoksun bırakılamaz. Çağdaş demokrasinin hayata geçtiği, hak ve özgürlüklerin korunduğu bir Türkiye diliyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR