CHP

Başkan Uyar’dan Barış mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Uyar’dan Barış mesajı

1 Eylül 2019 11:03
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Uyar mesajında, “1 Eylül 1939’da Naziler Polonya’yı işgal etmişler ve bu işgal 2. Dünya Savaşı’nın da başlangıcı olmuştur. İnsanlık tarihinin en kanlı savaşlarından biri olan bu savaşın unutulmaması amacıyla dünyanın dört bir yanında 1 Eylül’ün “Dünya Barış Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Savaş, ne kadar soğuk bir kavramsa, barışsa o denli sıcaktır. İnsanlığın kurtuluşu, barışı ön plana çıkarmaktan geçer. Savaş, ölüm, kıyım, ayrılık getirir. Keşke imkan olsa, yılın 365 gününü dünya barış günü ilan edebilsek. Ya da barışı hatırlamak için böyle günlere ihtiyacımız hiç olmasa.

Vatan savunması söz konusu olmadıkça savaş bir cinayettir diyen ve yurtta sulh, cihanda sulh sözüyle tarihe geçen bir büyük önderin, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği vatan toprakları üzerinde yaşıyoruz. Barışın önemini, savaşın en kanlı yüzünü bilen anlar.

Savaşların olmadığı, çocukların gökyüzünden geçen uçaklara özgürce el salladığı, parkların bahçelerin, özgür çocuk kahkahasıyla dolup taştığı bir dünya dileğiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutluyorum."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku