BAŞKAN TOZOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

Mersin 22 Haziran 2020 17:41
Videoyu Aç BAŞKAN TOZOĞLU GÜVEN TAZELEDİ
A
a

İyi Parti Konya İl Teşkilatı 2. Olağan genel Kurulunu Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirdi. Tek liste ile gerçekleştirilen kongre de mevcut başkan Gökhan Tozoğlu güven tazeledi.

Genel kurulda konuşma yapan Başkan Gökhan Tozoğlu, “Yirmi birinci yüzyılın gerçek kahramanları var. Önleri tıkanan, yolları kesilen, sesleri kısılmak istenen bir kadro bugün Türkiye'nin geleceğini belirliyor. Bu yüzden mutluyuz. Bu yüzden gururluyuz. Ve bu yüzden heyecanlıyız. Bugün bu salonda demokrasi mücadelesini İyi Parti ile taçlandıran dava insanları vardır. Bugün bu salonda farklı siyasal geçmişlerden gelerek ülkenin ve milletin geleceğini tehlikede gören ortak kaygısı vatan ve millet olan mücadele insanları vardır. Her türlü baskı ortamına karşı yüzyıl evvel Kara Fatmaların, Şerife bacıların bugün ki mirasçısı kadınlarımız vardır. Her geçen gün daha da güçlenen yapımız ile daha fazla büyüyen teşkilatlarımız ile ümidini kaybetmiş milletimize ümit olmaya hazır bir içimde buradayız” dedi.

 

“SİYASET TOPLUMA HİZMET VASITASIDIR”

 

“Partimizin kuruluşundan bugüne kadar her kademesinde görev yapmaktan onur duyduğum İyi Parti’nin bir buçuk yıla aşkın süredir il başkanlığı gibi şerefli bir görevi yürütüyor olmaktan duyduğum derin memnuniyeti ve aynı zamanda büyük sorumluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen başkan Tozoğlu,  “2018 tarihinde şahsımı Türkiye’nin en genç il başkanı olarak görevlendiren sayın genel başkanımızın bize olan güvenini boşa çıkarmadan, teşkilatlarımızla büyük bir kararlılık ve uyum içinde sürdürdüğümüz çalışmalarımız oldukça kıymetlidir. Bugüne kadar hayatımın her aşamasında milletimize farklı şekillerde hizmet etmeyi, kendisine görev saymış bir hukuk insanıyım. Bize göre siyaset bir meslek değildir, bir geçim kapısı değildir. Siyaset topluma hizmet vasıtasıdır. Bu nedenle siyasetten muradımız bir kere almak değil vermek üzerine kurulmuştur. Siyasetten beklentimiz milletimizin mutlu huzurlu ve müreffeh olmasıdır. Siyasetten elde edeceğimiz temel sonuç Türkiye’nin topyekûn kalkınmasıdır ve aydınlanmasıdır. Bunun dışında siyasetten elde edilebilecek hiçbir sonuç memnun etmez“ şeklinde konuştu.

 

“YALANDAN, İFTİRADAN, HAKSIZLIK VE AHLAKSIZLIKTAN BESLENMEDİK”

 

Ülkemizin çok yoğun tartışmalı dönemden geçtiğini belirten başkan Gökhan Tozoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Kurumların içinin boşaltıldığı, değerlerin aşındırıldığı, insanların düşüncelerini açıklayamadıkları, baskı ortamının toplumun en kılcal damarlarına dahi yerleştiği bir dönemdeyiz. Farklı fikirler savunan herkesin, ihanet ile itham eden, siyasal farklılıklara tahammül edemeyen, tek tip bir tolum yapısı kurmayı arzu eden iktidar partisi ve ortağına karşı verdiğimiz mücadele biliyor ve inanıyoruz ki zaferle taçlanacaktır. Ancak zafere giden yol çetindir, zahmetlidir. Bu yolda toplumun karşısına çıktığımız zaman güven veren, doğruluk ve samimiyet unsurlarından oluşan bir yapıya ihtiyacımız vardır. Bize göre siyaset doğru insanlarla, dürüst kadrolar ile, samimi ve inanmış bir ekip ile sicili tertemiz bir anlayış ile, cemiyet içerisinde saygın ve güven veren bir bakış açısı ile, her bir partilinin kefili olabileceği bir mücadele ve ruhu ile verildiğinde sonuç vermesi tartışmasızdır.  Bugüne kadar aldığımız her sorumluluk ve görev kapsamında muhatap olduğumuz, sorumluluğunu taşıdığımız hiç kimseyi boynu bükü bırakmadık. Mesleki hayatımızda, siyasi hayatımızda, özel hayatımızda, arkadaşlıklarımızda, kurduğumuz ilişkilerde, söylediğimiz sözlerde, ortaya attığımız fikirlerde daima milletimizin ortak değerlerini yerini getirerek, kısa vadeli hesapları bir kenara bırakıp doğrunun peşinden gitmeye gayret ettik. Hayatımız ve istikametimizi doğrular ve doğruluk üzerine inşa etmeye gayret ettik. Yalandan, iftiradan, haksızlık ve ahlaksızlıktan beslenmedik. Hayat oyunlarına başvurmaya tenezzül etmedik. Biz biliyor ve inanıyoruz ki doğru duvar yıkılmaz. Doğruluk ile çizilen yol bozulmaz. Doğruluk üzerine inşa edilmiş hiçbir şey yıkılmaz.”

 

“Bu mücadelenin içerisinde her birimizin üstlendiği ayrı ayrı sorumluluklar ve görevler olmuştur” diyen başkan Tozoğlu, “ Hepimizin mücadelesi Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misalidir. Ben ki bireysel mücadelelerimizin ateşi söndürmeyeceğini bilerek safhımızın doğrudan ve doğruluktan yana olmasını temin etmek için irade koyan insanların, sesleri çığlık olmuş, milyonlara ulaşmış ve arşa kadar ulaşmıştır. Hepiniz bilirsiniz ne güzel bir sözdür. Bir çiçek ile bahar gelmez, ama her bahar bir çiçek ile başlar. İşte bu salonda gönlü bizimle olan, Türkiye’nin dört bir yanında mücadele veren partililerimiz ülkemizde baharı başlatacak olan çiçeklerdir. 24 Haziran 2018 tarihinde milletvekilliği yerel seçimlerinde ve sonrasında yapılan 31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde partimizin Türk siyasetindeki varlığı ve önemi çok ama çok iyi anlaşılmıştır. Ancak biz bunu yeterli sayamayız. Bizim mücadeleyiz iyi partinin iktidar olması, Türk milletinin umudu genel başkanımız sayın meral Akşener in Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığıdır” dedi.

 

“TEK ÇARE İYİ PARTİ”

 

Başkan Tozoğlu konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

“16 Nisan 2017 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı halk oylamasından itibaren Türkiye’de sistem tamamen altüst olmuş, liyakat yerini sadakat ve akrabalığa bırakmıştır. TBMMde çıkarılmış fevri kararlar ne yazık ki Türkiye’nin ne yazık ki acı bir gerçeği haline dönmüştür. İşsizlik zirve noktasına çıkmıştır. Türkiye de lokomotif ve stratejik önemi olan tarım ve hayvancılık bu dönemde uygulanan yanlış politikalar sebebi ile bitme noktasına ulaşmış, üreticiler ürettikleri ürünler ile girdi maliyetlerin bile zor karşılar olmuşlardır. Aynı zamanda doğal afetler ve diğer birçok mağdur oldukları durumda devlerin baba şefkatini göremeyen çiftçilerimiz artık üretimden umudu kesmişlerdir. Çare bellidir, Çare Türkiye’deki sorunları çözme derdi taşıyan Türkiye’ye yeni bir yol sunan kısır siyaset anlayışından beslenmeyen iyi partidir”

 

Diğer yandan kongre sonrası teşekkür mesajı yayınlayan başkan Gökhan Tozoğlu, “Bugün gerçekleştirdiğimiz İYİ Parti Konya 2. Olağan Kongresinde bizleri yeniden il başkanlığına layık gören delegelerimize, kongremizi teşrif eden misafirlerimize, divan başkanımız Mersin milletvekilimiz Sn. Behiç Çelik ve divan kurulu üyelerimize, Konya Milletvekilimiz Sn. Fahrettin Yokuş beye genel merkez yöneticilerimize, ilçe başkanlarımıza ve yöneticilerimize, gençlik kollarımızın çok kıymetli mensuplarına, basın mensuplarına ve elbette ki her zaman yanımda olan sevgili eşim  Selin'e ve oğlum Göktuğ'a çok teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'in güvenini delegemizin iradesini boşa çıkarmayacağız. Kongre sürecinde rekabet ettiğimiz Sn. Nurdoğan Okur ve çalışma arkadaşlarına süreç sebebiyle teşekkür ederim . Kongre sürecinde emek veren il ve ilçe teşkilatlarımızın kıymetli mensuplarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR