BAŞKAN TOZOĞLU, EKMEĞE GELEN ZAMDAN SONRA BELEDİYEYİ GÖREVE ÇAĞIRDI

İYi Parti 24 Kasım 2020 16:24
Videoyu Aç BAŞKAN TOZOĞLU, EKMEĞE GELEN ZAMDAN SONRA BELEDİYEYİ GÖREVE ÇAĞIRDI
A
a
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Konya’da ekmeğe gelen 20 kuruşluk zammın arkasından bir açıklama yaparak, Büyükşehir Belediyesi’nin “Halk Ekmek” uygulamasına geçerek, durumu iyi olmayan vatandaşlara yardım etmesi gerektiğini dile getirdi. 
 Konya'da 200 gram ekmeğe 20 kuruş zam yapılarak fiyatı, 1 lira 20 kuruştan 1 lira 40 kuruşa yükseltildi. Zamma ilişkin açıklama yapan Konya Fırıncılar Odası Başkanı Vedat Honca, “Biz yeni fiyatlara zam değil, fiyat ayarlaması diyoruz. Bu fiyat yıl sonuna kadar yaptığımız bir fiyat düzenlemesi. 2021 yılı için düşündüğümüz ekmek fiyatı 1 lira 75 kuruş” ifadelerini kullandı. 
“HALK EKMEK ŞEKLİNDE BİR YÖNTEMLE DAR GELİRLİ UCUZ EKMEĞE ULAŞABİLİR”
 Konuyla ilgili İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu da ekmekteki girdi maliyetlerine işaret ederek Konya Büyükşehir Belediyesi’ne seslendi. Tozoğlu, “Şehrimizde ekmeğe 20 kuruş zam yapılarak ekmek, 1,20 TL'den 1,40 TL'ye çıkmış durumda. Yapılan bu zam özellikle dar gelirli ve kalabalık nüfuslu aileler için bir maliyet oluşturuyor. Elbette ki üreticinin işi de kolay değil. Girdi maliyetleri çok arttı. Bu anlamda alternatif bir çözüm olarak şehrimizde 90'lı yıllarda uygulanan ‘Halk Ekme’" şeklinde bir yöntem ile özellikle dar gelirli ailelerimizin ucuz ekmeğe ulaşmaları temin edilebilir. Konya Büyükşehir ve ilçe belediyelerini bu konuda inisiyatif almaya davet ediyorum. Hemşehrilerimiz için atılması gereken mecburi bir adım olarak görüyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR