BAŞKAN TOZOĞLU, BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

MHP 17 Eylül 2020 14:22
Videoyu Aç BAŞKAN TOZOĞLU, BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ
A
a

BAŞKAN TOZOĞLU, BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

 İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin sözlerine ilişkin yaptığı açıklamasında, “Bu kuruluşun kapatılmasının önerilmesi endişe vericidir” dedi.
 İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Tozoğlu, yaptığı açıklamada Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliğine yönelik, “Acilen kapatılması gerekiyor” yönündeki çıkışını, endişe verici olarak yorumladı. Tozoğlu, halkın Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan günlük COVİD-19 verilerine inanmadığına değindi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının canlı eğitim sürecini organize edemediğini ve hala köy ve mahallelerde internet erişimi olmayan çocukların bulunduğuna vurgu yaptı. 

“VATANAŞLAR SAĞLIK BAKANLIĞININ VERİLERİNE İNANMIYOR”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük verilerin artık halk tarafından inandırıcı bulunmadığına ve değinen Başkan Tozoğlu, “Ülkemizin İçişleri Bakanı'nın Anayasa Mahkemesi Başkanını verdiği bir karardan dolayı, adeta tehdit eder gibi açıklamalarda bulunup esasında ülkemiz içerisinde güvenliği sağlamaktan yoksun olduğu sonucunu oluşturacak değerlendirme yapması oldukça düşündürücüdür. Diğer yandan içinde bulunduğumuz bu dönemde vatandaşlarımız artık Sağlık Bakanlığının verilerine inanmazken Türk Tabipler Birliği tarafından birtakım sayısal verilerin açıklanması sebebiyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bu kuruluşun kapatılmasının önerilmesi endişe vericidir. Sağlık Bakanlığı gibi pandeminin başından itibaren tüm toplum kesimlerinin güvenini kazanmış bir bakanlığın gelinen noktada milletimizin yüzüne baka baka insanlarımızın aklıyla alay etmesi, verilerle oynayarak sorunu çözebileceğini zannetmesi kabul edilemez bir durumdur” dedi.

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM SÜRECİNİ HALA PLANLAYAMADI” 

Ülkede birçok sorunun yanında canlı eğitim sürecinin de planlanamadığına değinen Başkan Tozoğlu, “Millî Eğitim Bakanlığı'nın eğitim sürecini hala planlayamaması, süreci kontrol edememesi, internet üzerinden eğitim verme sürecini ülkenin tüm alanlarına yayamaması yani internete erişemeyen köyler, mahallelerin varlığı, yüz yüze eğitim ile ilgili planların toplum gerçekleriyle bağdaşmaması kaygılarımızı artırmaktadır. Hal böyle iken ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanının ve diğer yetkililerin her şey normalmiş gibi hareket etmeleri, Dövizin ve altının yine kontrolsüz şekilde yükselişine çare bulamayan bir ekonomi yönetiminin halen görev başında olması ülkemize ve insanlarımıza ne yazık ki COVİD-19 salgınının etkilerinden daha fazla zarar vermektedir” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR