BAŞKAN TOPÇU GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞI YORUMLADI

Mersin 25 Şubat 2021 13:56
Videoyu Aç BAŞKAN TOPÇU GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞI YORUMLADI
A
a
“İŞLER DAHA DA İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GELİYOR”
Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, gıda fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Topçu, “işler daha da içinden çıkılamaz hale geliyor” dedi.
Gıda fiyatlarındaki artış şubatta da devam etti. Yapılan araştırmaya göre gıda fiyatlarındaki artış yılın ilk iki ayında yüzde 6,5’i buldu. Et-balık harcamaları yükselişini sürdürdü ve yüzde 2,7 oranında arttı. En çok zamlanan ürünler ise süt ve süt ürünleri oldu. Süt, yoğurt ve tereyağı fiyatları şubatta yüzde 7,5 oranında zamlandı. Meyve fiyatlarının yüzde 4,3 oranında arttığı şubat ayında, sebze fiyatları da yüzde 2,7 oranında arttı.
“MİLLETİN MİDESİNE DE ZAM YAPILIYOR”
Artan fiyatlara ilişkin Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu’dan bir açıklama geldi. Başkan Topçu, “Vatandaş yiyecek ekmek bulamıyor denildiğinde ‘abartıyorsun, çay iç rahatla’ gibi karşılıklar alınıyor. Milletin gerçeğine bu iktidar inanmıyor. Bu da milletten kopuşun ne boyuta geldiğini gösteriyor. Geçim derdinde olan vatandaşlarımız asgari ücretle günü kurtarmaktan başka bir şey düşünemiyor. Çoğu zaman da kurtaramıyor. Elektrik, doğal gaz faturaları yetmezmiş gibi milletin midesine de zam yapılıyor. Kırmızı et bayramdan bayrama olursa ne ala. Şimdi de süt ve süt ürünleri fiyatlarının arttığını görüyoruz. Millet artık en temel besinlerini, yani yaşamını idame ettirebilmek için alması gereken asgari kaloriyi alamaz hale gelecek. Bu gidişat hiç iyi değil. Bunun çözümü de bereketli Türkiye topraklarına hakkını vermek, üreticiyi desteklemek, tarıma yönelik teşvikleri somut hale getirmek, kısacası üretmek! Onun da çözümü Gelecek Partisi’nde” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR