Başkan Topçu’dan Babalar Günü Kutlaması

Gündem 19 Haziran 2021 16:54
Videoyu Aç Başkan Topçu’dan Babalar Günü Kutlaması
A
a
Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, Babalar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Topçu mesajında: “Babalık, yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en güçlü duygulardan biridir. Kendi mutluluğundan çok çocuklarının mutluluğunu düşünen babalarımız çocukluk yaşlarında idol, gençlikte yol gösterici rehber, orta yaş için ise tecrübeleriyle bilgeliğin timsalidir.
 
Yaşamın her anında varlığıyla evlatlarının desteği, çocuklarını geleceğe hazırlamada annelerin en büyük dayanağı olan babalar, aile kurumunun temel direğidir. Hayatı boyunca hiçbir karşılık beklemeden büyük bir özveri gösteren babaların yegâne isteği, çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak, onların başarılarıyla gurur duymak, vatana ve millete faydalı olduklarını görmektir.
 
İnancımıza göre anne ve babanın rızasını kazanmak çocukları için büyük bir bahtiyarlıktır ve manevi bir kazançtır. Çünkü Allah anne ve babayı insanın var olmasının zahiri sebebi kılmıştır. Bunun içindir ki, Yüce Rabbimiz, kendisine ibadetten sonra anne ve babaya iyilik yapılmasını, itaat etmeyi ve onların ihtiyaçlarını karşılamayı emretmektedir.
 
Bizler, sadece bu anlamlı günde değil, inancımız ve kültürümüzün bir gereği olarak babalarımıza hürmette kusur etmeden daima gönüllerini hoş tutmalı, saygı ve sevgimizi içtenlikle göstermeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta binbir emekle yetiştirdikleri evlatlarını “Vatan Sağ Olsun” diyecek kadar büyük vakarla, vatan için feda eden şehitlerimizin babaları olmak üzere, ömrünü ailesinin mutluluğu için tüketen tüm babaların, Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR