BAŞKAN TOPÇU, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Mersin 27 Ekim 2020 17:14
Videoyu Aç BAŞKAN TOPÇU, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
A
a

BAŞKAN TOPÇU, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıl dönümünde kutlama mesajı yayınladı.
Kurtuluş Savaşı ile kazanılan bağımsızlık mücadelesi 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet ilan edilen Cumhuriyet ile sağlam temellere oturtuldu. Cumhuriyet’in ilanıyla beraber 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başladı. Bu kapsamda 29 Ekim’in 97’nci yıl dönümünde Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, bir kutlama mesajı yayınladı. Topçu mesajında:
“CUMHURİYET’İN DEĞERLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE AKTARMALIYIZ”
“Her toplum yaşamak ve var olmak için mücadele eder. Ancak hepsi bunu başaramaz. Bizler, bu mücadeleyi başarıya ulaştırmış bir halkın evlatları olarak 29 Ekim 1923’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’ne, yaşam mücadelesi vermiş atalarımız ve bizden sonra gelecek nesillerimiz için sahip çıkmalı ve yüceltmeliyiz. Yarınlarımıza yeni umutlar yeşertmeli ve Cumhuriyet’in değerlerini en iyi şekilde aktarmalıyız. Ancak bunları yapabilirsek, var oluruz. Bağımsızlığımızın teminatı olan Cumhuriyet’in, kurucuları, o günlerin özgürlük savaşçıları, sırtındaki çocuğuyla cepheye mühimmat taşıyan anneleri hepsi bu bilinçle mücadele etti. Bu nedenle 97’nci yılını kutladığımız Cumhuriyeti’mizin tüm değerlerini benimsemeliyiz. Bu değerleri benimserken de başta Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı için canını feda etmiş, kan, ter ve göz yaşı dökmüş tüm geçmişimizi kucaklamalıyız. Bu düşünce ve duygularla tüm Türkiye’mizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Temennim, geleceğe barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yürümektir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR