BAŞKAN TELLİOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

CHP 10 Mayıs 2021 18:03
Videoyu Aç BAŞKAN TELLİOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
A
a
“ENGELLİLERİN YAŞADIKLARI ZORLUKLARIN ORTADAN KALDIRILMASI ZARURİ BİR GÖREVDİR”
CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklama yapan CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, engelli bireylerin toplumda karşılaştığı zorlukların ortadan kaldırılmasının zaruri bir görev olduğunu vurguladı.
“YAŞADIKLARI KISITLAMALARI MİNİMUMA İNDİRMELİYİZ”
Başkan Tellioğlu, “Ülkemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın oranı ne olursa olsun, onların duygu ve hissiyatlarını zedelemeyecek biçimde davranmalı ve bu insanlarımız için elverişli ortam sağlanmalıdır. Engelli bireylere sevgi ve saygıda kusur etmememizin yanı sıra onları öteki gibi gösteren bir dilden de uzak durulmalıdır. Çünkü engelli bireyler de mevcut farklılıklarıyla bu toplumun bir parçasıdırlar. Bu nedenledir ki türlü problemlere ve zor koşullara rağmen mücadele veren engellilerimize daha fazla destek olmalı, yaşadıkları kısıtlamaları minimuma indirmek için var gücümüzle çaba sarf etmeliyiz.” dedi.
“ENGELLİ BİREYLERİ YARDIMA MUHTAÇ OLMAKTAN KURTARAN DÜZENLEMELER YAPILMALI”
Her bir vatandaşın kendisini engelli bireylerin yerine koyarak empati yapması gerektiğinin de altını çizen Başkan Tellioğlu, “Engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarını daha elverişli hale getirebilmek için toplumun her kesimiyle elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu anlamda yaşamsal alanların engelli bireylerin erişimine uygun bir biçimde düzenlenmesi hayati bir önem taşımaktadır. Burada asıl husus -tabi ki yardımcı olmak, dayanışma sergilemek önemli ancak- engelli bir bireye yardımcı olmak değil, o insanların herhangi bir yardıma muhtaç olmadan kendi hayatlarını idame ettirmelerini sağlayacak düzenlemeleri yapmak ve bunu engelleyen zorlukların üstesinden gelmektir.” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR