Başkan Tarhan, Halk TV’de Mezitli’yi Anlattı

Mersin 16 Kasım 2020 22:31
Videoyu Aç Başkan Tarhan, Halk TV’de Mezitli’yi Anlattı
A
a
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Halk TV’de yayınlanan ve Serhan Asker’in hazırlayıp sunduğu ‘Görkemli Hatıralar Özel’ programının canlı yayın konuğu oldu. Mezitli Sanat Çarşısında yapılan ve yazar İpek Ongun ile sanatçı Hüseyin Turan'ın da yer aldığı programda Başkan Tarhan, Mezitli'de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 
Mezitli’nin değerini artırmak için çıktığı yolda, kentin çıtasının sürekli yükseldiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “7 yıldır kentin gelişimi ve büyümesi için çalışıyorum. Mezitli’nin ‘Kültür Sanat Kenti’ olmasını amaçladım. Bu doğrultuda çalışmalarımız artarak devam ediyor. Birinci 5 yılda çalışmalarımızın öznesini ‘Kadınlar’ oluşturacak demiştim. Örneğin Kadın Üretici Pazarları projemizle 2018 yılı sonunda Çin’de 2019 yılı başında ise Fransa’da Dünya birincilikleri aldık. Birçok ülke ve Türkiye’de bu projemiz örnek alındı. İkinci 5 yıllık dönemde çalışmalarımızın öznesini ‘Çocuklar’ oluşturacak demiştim. Bu doğrultuda projelerimiz devam ediyor. Mezitli’yi aynı zamanda ‘Bisiklet Dostu Kent’ yapmak istiyoruz. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Türkiye Belediyeler Birliğince ödüle layık görüldük. Çocuk ve yetişkin Hobi Bahçelerimiz, Mutlu Yaşam Köyümüz, 60 koruluğumuz, spor kulübümüz, Kent Konseyi ile başarımız devam ediyor. Dönemimde bir metrekare yeşil alan, BHA (Belediye Hizmet Alanı) ranta açılmamıştır. İmarlı alanlarda bir metrekare bile inşaat artışı verilmemiştir. Belediye meclisimizde tüm kararlar ‘Oybirliği’ ile alınmıştır. 7 yıldır belediyemizin gelir ve giderleri kentin muhtelif yerlerinde her ay 24 saat okunacak biçimde yayınlanıyor. Şeffaflığı her alanda gerçekleştirdik. Katılımcılıkta çok büyük yol aldık. Yetmiyor, Mezitli her yaştan, herkesin yönetime katıldığı örgütlü bir kent, üretici kadınlarımızın Belediye Meclislerinde, TBMM’de temsil edilmesi hayalimdir” dedi.
Yazar İpek Ongun’un kaleme aldığı ‘Zoru Başaranlar’ kitabıyla ilgili düşüncelerini aktardığı programa, ünlü sanatçı Hüseyin Turan da türküleriyle renk kattı.
Program sonunda Serhan Asker ve davetliler Sanat Çarşısını gezerek, çarşı esnafıyla bir araya geldi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR