CHP

Başkan Tahiroğlu’dan CHP kuruluş yıldönümü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Tahiroğlu’dan CHP kuruluş yıldönümü mesajı

9 Eylül 2019 10:32
-A

+A

Tahiroğlu, yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluş savaşı sonrası emperyalistleri dize getiren, savaşın başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulmuştur. Ulu Önder’in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi. 
 
CHP, parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının ve temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir.
 
Önümüzdeki tüm güçlükleri aşarak ülkemizin yönetiminde yeniden sorumluluk üstlenmeye ve yeni bir kalkınma sürecini başlatmaya hazırlanmak zorundayız. Hedefimiz ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmaktır. O hedefe mutlaka ulaşacağız. Artık yoksulluk ve yolsuzluklar milletimizin kaderi olmayacaktır. Bu inançla, partimizin 9 Eylül kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve Ulu Önderimiz Mustafa kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. CHP ye katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr, alnı açık başı dik tüm partili yoldaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı Cumhuriyet Halk Partisi doğum günün kutlu olsun" diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku