Başkan Tahiroğlu,8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı

Mersin 6 Mart 2021 14:55
Videoyu Aç Başkan Tahiroğlu,8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı
A
a
Başkan Tahiroğlu,8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Tahiroğlu, yasaların ne yazık ki kadınları korumadığını belirterek, cezaların kadınların yaşamını yitirdikten sonra verildiğini söyledi.
Başkan Tahiroğlu mesajında, "Bu gün özgür birey olma geleceği birlikte koruma adına birlikte mücadele etme günüdür.AKP Hükümeti ile gittikçe yükselen muhafazakarlık, cinsiyetçilik ile de birleşerek kadına yönelik fiziksel, psikolojik,cinsel ve duygusal her türlü şiddetin artmasına sebep olmaktadır.Bu duruma son verebilmek için gerekli yasal düzenlemeler ve toplumsal dönüşümü sağlayacak sosyal- kültürel çalışmalar bir türlü yapılamıyor.Toplumsal cinsiyet rollerini iliklerine kadar benimsenmiş olan bu cinsiyet ayrımcılığı, özellikle son zamanlarda medyada kendini en çirkin haliyle gösteriyor.Unutmamalıdır ki kadın emekçilerin olmadığı, içinde yer almadığı hiçbir haklı mücadele kazanılamaz.
Kadınların mücadelesi, aynı zamanda insanın ve emeğin özgürleşme mücadelesidir. Biz bu tarihsel gerçeğe ve kadın-erkek eşitliğine inanıyor,kadınlara yönelik artan sömürü ve şiddeti kınıyor, herkesi bu anlayışı benimseyerek yaymaya davet ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın zarar görmediği, istediği şekilde yaşayabilme hakkına sahip olduğu günler dileyerek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR