BAŞKAN SOYLUÇİÇEK’TEN AKARYAKIT KUYRUĞUNA SERT TEPKİ

Gündem 18 Aralık 2021 12:17
Videoyu Aç BAŞKAN SOYLUÇİÇEK’TEN AKARYAKIT KUYRUĞUNA SERT TEPKİ
A
a
“BUNUN ADI AKP TARAFINDAN TÜRKİYE’YE YAPILAN EKONOMİK BİR DARBEDİR!” 
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, akaryakıtlardaki zam kuyruklarına ilişkin konuştu.
EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre, motorine 1,14, benzinde 0,69, LPG'ye 0,70 kuruş zam geldi. Böylece benzinin litre fiyatı ortalama olarak Ankara'da 10,97 TL'den 11,66 TL’ye, İstanbul'da 10,92 TL'den 11,61 TL’ye, İzmir'de 10,99 TL'den 11,68 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı ortalama olarak Ankara'da 10,36 TL’den 11,50 TL’ye, İstanbul'da 10,30 TL’den 11,44 TL’ye, İzmir'de 10,38 TL’den 11,52 TL’ye yükselecek. LPG’nin litresi Ankara’da 8,05 TL’den 8,75 TL’ye, İstanbul’da 8 TL’den 8,70 TL’ye ve İzmir’de 7,88 TL’den 8,58 TL’ye yükselecek.
Benzin, mazot ve LPG’ye yapılacak zamlar öncesi vatandaşlar da araçlarına yakıt alabilmek için soluğu istasyon önlerinde alarak uzun kuyruklar oluşturdular. CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek de ortaya çıkan manzaraya ilişkin konuştu. CHP’li Soyluçiçek şu ifadeleri kullandı:
“AKP’NİN YANLIŞLARI MİLLETE ZAM OLARAK GERİ DÖNÜYOR”
“Genel Başkanımızın da belirttiği gibi başta akli melekelerini yitiren ve ülkeyi uçuruma tam gaz sürükleyen AKP’nin başındaki zat ve avaneleri apaçık bir ihanet içindeler. Attıkları her adım ülke ekonomisine, ülkemizin para birimine ve direkt olarak milletimize zarar veriyor. İnsanlarımız geçim derdi çekerken, çarşıda pazarda evine ekmek götürememenin telaşına düşerken, bu iktidar hunharca yanlışlarına devam ediyor. Bu yanlışlar da millete tepeden tırnağa zam olarak geri dönüyor.”
“PARTİMİZE ATTIĞI İFTİRALARIN HEPSİ AKP İKTİDARINDA YAŞANIYOR”
“Dün partimizi iftiralarla, yalanlarla suçlayan Erdoğan ve saray soytarıları, bugün attığı iftiraların hepsini kendi iktidarlarında millete yaşatıyor. Ekmek kuyrukları, marketlerde gıda ürünlerine uygulanan kotalar, zamlar, yasaklar, hukuksuzluklar hepsi AKP döneminde zirve yapmış durumda. İşte gördüğümüz manzara da bundan bağımsız değildir. Gecenin bir vakti insanlar şimdi de akaryakıt kuyruğunda. Bugün almazsak yarın hiç alamayacağız telaşındalar.”
“HALKIN BU KANGRENDEN KURTULMASI GEREKİR”
“Erdoğan ve iktidarı artık yönetim kabiliyetini yitirmiş ve koltuğu kaybetmeme uğruna şuursuzca davranışlarda bulunuyor. Ekonomik anlamda yapılan hamleler, atılan adımların tamamı AKP tarafından Türkiye’ye yapılan ekonomik bir darbedir. AKP büyük bir ihanet içindedir. İktidar, ülkeyi iflasa sürükleyecektir ve bir an önce yapılacak seçimle halkın bu illetten, bu kangrenden kurtulması gerekir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR